Левски загря за втората шестица с разгром над Марек

"Сините" се наместиха в горната част на класирането поне за 24 часа след 4:0 над дупничани

Левски надви Марек с 4:0 в последния си мач от редовния сезон на „А” група. Така, поне за 24 часа възпитаниците на Стойчо Стоев се наместиха в първата плейофна шестица, но съдбата им ще се реши от неделния сблъсък Ботев Пд – ЦСКА. С две попадения за „сините” се отличи Владимир Гаджев, а по едно добавиха Антонио Аниете и отлично представилия се Ливан Абди.

От своя страна гостите не успяха по никакъв начин да се противопоставят и продължават без отбелязан гол през 2015 г. В същото враме стадион "Георги Аспарухов" остана празен за мача от 22-ия кръг, а малкото дошли фенове на столичани не спряха да крещат името на своя любимец Еньо Кръстовчев, който остана резерва за гостите.

През първата част, „сините” не впечатлиха с високо темпо, но въпреки това успяха да стигнат до три безответни гола. Началните минути на срещата бяха спокойни, а в тях домакините държаха инициативата, но не успяваха да сътворят нищо по-креативно. И все пак при една наглед безопасна ситуация Аниете успя да отрие резултата. В 15-ата минута Божидар Краев стреля от границата на наказателното поле, топката рекошира в бранител на гостите, след което Емил Михайлов успя да парира, но при последвалата добавка на испанеца бе безпомощен.

Шест по-късно столичани организираха отлична атака, но последвалото попадение на Ливан Абди бе отменено поради засада. Последваха скучни минути, в които играта се развиваше основно в половината на дупничани. В средата на първата част Бедоя центрира остро, но Михайлов успя да боксира, а последвалата добавка на Гаджев от въздуха срещна тялото на играч в „бяло”. В 38-ата минута дойде и първата дискусионна ситуация, след като Емил Михайлов влезе остро в краката на Лукаш Гикиевич, но главният арбитър Александър Костадинов не отсъди дузпа.

Секунди по-късно домакините все пак си спечелиха право да изпълнят фаул, а последвалият удар на Гаджев влетя неспасяемо във вратата на гостите за 2:0. В 42-ата минута възпитаниците на Стойчо Стоев тотално довършиха своя противник, след като капитанът на „сините” бе точен за втори път. След продължителна атака, Гаджев направи двойно подаване с Аниете, а последвалият му техничен шут намери далечния ъгъл на Марек.

Втората част започна по същия начин, както завърши и първата – с гол на Левски. В 48-ата минута Прохазка намери Ливан Абди, който простреля Михайлов за трети път. Последваха спокойни минути, в които преобладаваха нарушенията, дело на гостите. В 57-ата минута Краев стреля но неточно. Три по-късно Стоев замени Гаджев със Стефан Велев. В същото време събитията на терена не се промениха, а столичани държаха изцяло владението на топката, но така и не застрашаваха по-сериозно стражът на гостите. В 67-ата минута Аниете бе близо до ново попадение, но последвалият му удар бе твърде слаб.

Левски - Марек

Левски: 29. Йоргачевич, 3. Белаид, 5. Б. Стойчев, 7. Абди, 9. Гикиевич, 10. Бедоя, 12. Краев, 15. Прохазка, 20. Аниете, 31. Нину

Резерви: Пл. Илиев, Орачев, Сашо Александров, Велев, Б. Цонев, Луис Педро, Домовчийски

Марек: 1. Е. Михайлов, 13. Р.Николов, 3. Е. Виячки, 5. М.Кавдански, 8. М. Димитров, 16. Д.Петков, 4. И.Гаров, 20.Д.Атанасов, 18.З.Бонев, 14. А.Манолов, 19.Р.Абушев

Резерви: Цветковски, Диков, Т. Павлов, П. Петков, Г. Василев, Бибишков, Кръстовчев

Съдия: Александър Костадинов