ЦСКА изпусна да бие македонци в дебюта на новия треньор

"Червените" с равенство в контролата с Хоризонт

ЦСКА изпусна победата в неофициалния дебют на Галин Иванов на треньорския пост. В паузата за националните отбори „червените“ отидоха до Македония за контрола с Хоризонт (Тетово) и направиха равенство 2:2.

Те обаче със сигурност могат да съжаляват, тъй като на полуврeмето водеха с 2:0, а изравнителното попадение за македонците падна в добавените минути на мача.

Срещата започна страхотно за „армейците” и още в 8-ата минута те поведоха в резултата. След центриране на Иван Стоянов в наказателното поле Пламен Крачунов свали топката с глава към Стефан Николич и черногорецът с ножичен удар прониза вратата на съперника.

В 24-ата минута резултатът вече бе 2:0 в полза на ЦСКА след гол на Неманя Милисавлевич от пряк свободен удар.

Към края на първото полувреме домакините можеха да намалят резултата, но в опасен удар на Пандев в 37-ата мин. премина в близост до страничната греда.

През второто полувреме Галин Иванов направи доста промени в състава и тимът малко изгуби ритъма на игра.

В 68-ата минута домакините от Тетово можеха да вкарат след удар с глава на Томислаав Илиев, а само 2 минути по-късно голът вече бе факт след страхотен диагонален удар на Драган Георгиев.

„Червените” изпуснаха победата в добавеното време на срещата, след като Боян Атанасов бе изпуснат в наказателното поле и отблизо отбеляза за крайното 2:2.

Състав на ЦСКА:  92. Максимс Уваренко, 19. Апостол Попов -к, 48. Марин Оршулич, 66. Пламен Крачунов, 77. Тончи Кукоч, 4. Стивън Сънди, 8. Борис Галчев, 11. Неманя Милисавлевич, 70. Жуан Фелипе, 73. Иван Стоянов, 9. Стефан Николич

Резерви: 1. Анатоли Господинов, 33. Якуб Дивиш, 3. Александър Тунчев, 31. Кристиан Супусепа, 34. Денис Причиненко, 5. Марио Бъркляча, 7. Тони Силва, 10. Иван Маркович