LAP.bg

sportonline.bg

В Локо Пловдив търсят спешно пари

Хасковлии спечелиха с 2:0

Хасково направи нова и решителна крачка в борбата си за спасение в „А” група и победи директния съперник Локомотив (Пловдив) с 2:0 като домакин в среща от 24-тия кръг на родното първенство.

Домакините изковаха успеха срещу сериозно закъсалия финансово съперник още през първото полувреме.

Още в 3-ата минута Тейнур Марем засече центриране от пряк свободен удар и откри резултата. В 38-ата пък Димитър Алексиев се възползва от пас на Деян Лозев и се разписа за 2:0.

Така след равенството с Левски на „Герена”, Хасково се поздрави и с победа във втория си мач от долната шестица и остава на последното 12-о място, но вече с 11 точки. Локомотив (Пловдив) е с 20 точки и се намира точно над чертата на изпадащите, на 10-ата позиция, в която са се прицелили хасковлии.