Астън Вила на финал, Джерард ще се сбогува без трофей

Бирмингамци победиха Ливърпул

Астън Вила се класира на финала за Купата на Англия. Във втората полуфинална среща за турнира бирмингамци победиха Ливърпул на „Уембли” с 2:1.

Така мечтата на дългогодишния капитан на мърсисайдци Стивън Джерард да се сбогува с родния си тим и Острова с трофей се изпари и той, и съотборниците му отпаднаха от борбата за ФА Къп.

Всъщност мачът започна добре за тях и в 30-ата минута те поведоха в резултата с гол на Филипе Коутиньо. Радостта им обаче не продължи дълго и само 6 минути по-късно Кристиян Бентеке изравни.

Обратът за бирмингамския отбор дойде в началото на второто полувреме, след страхотна продължителна атака, завършена от Фабиан Делф с гол за 2:1 в 54-ата мин.

Така Астън Вила продължи възхода си под ръководството на Тим Шерууд и тимът ще се изправи на финала на надпреварата срещу Арсенал, който вчера победи Рединг също с 2:1, но след продължения. Спорът за трофея е на 30 май.