Марица поведе на ЦСКА в полуфиналите за титлата

Носителките на Купата на България за 2015 година от Марица (Пловдив) започнаха по най-добрия начин участието си в плейофите за титлата. В първи полуфинален мач срещу ЦСКА момичетата на Иван Петков се наложиха с 3:0 гейма (25:14, 25:23, 26:24) пред близо 600 зрители в залата на Пловдивски университет "Паисий Хилендарски".
Преди първия съдийски сигнал капитанката на Марица Ани Радичева показа спечелената преди няколко дни купата на България на феновете в залата в Пловдив.
Отборът на Марица започна в шампионско темпо мача, като поведе от самото начало и спечели първия гейм с 25:14. Във втората част ЦСКА оказа повече съпротива, но все пак маричанки спечелиха и този гейм след 25:23, за да поведат с 2:0.
В третата част ЦСКА се опита да промени нещо, като поведе с 15:10, но домакините успяха да наваксат изоставането си и достигнаха до обрат 22:21. Геймът се завърза, но състезателките на Марица показаха характер и спечелиха мача след 26:24.
Сервисът за пореден път се оказа силно оръжие за Марица, след като на този елемент отборът направи 13 точки срещу 6 за ЦСКА. С 12 се отличи Таня Събкова (3 аса, 2 блокади, 39 % в нападение). За ЦСКА най-резултатна бе Ивета Станчулова с 10 точки (1 ас, 1 блокада и завидните 89 % в нападение), въпреки че игра малко във втория и изцяло в третия гейм.
Вторият мач от серията е в петък, 24 април, от 17:00 ч в зала Васил Симов в София, като при нова победа Марица ще се класира за финала.