LAP.bg

sportonline.bg

Ваня Джаферович: Берое знае как да бие Лудогорец

Старозагорци се върнаха в борбата за евротурнирите след успех с 2:0

Берое се върна в борбата за класиране в евротурнирите и в същото време приземи поне за кратко Лудогорец и шампионските му амбиции. В среща от 27-ия кръг на „А” група – 5-ията от плейофите на шампионата, заралии спечелиха срещу разградчани с 2:0 като домакини.

Старозагорският тим постигна първа победа от началото на плейофите и то точно срещу основния претендент за титлата.

Иво Иванов откри резултата за успеха на домакините в 38-ата минута. След центриране в наказателното поле на „орлите”, се получи малко разбъркване, топката стигна до защитника на Берое  и той прати топката във вратата на Лудогорец за 1:0.

Второто попадение падна в 61-ата минута, когато Атанас Зехиров след страхотен пробив нахлу в наказателното поле на гостихте и със силен шут вкара за 2:0.

С успеха Берое събра актив от 44 точки и поне временно се изравни с Литекс на 4-ото място, а намиращият се на 3-ата позиция, последната, даваща право на участие в евротурнирите, ЦСКА е със само 2 повече. Лудогорец си остава лидер с 55 точки, 8 повече от следващия Локомотив (София), който е и с мач по-малко.