ЦСКА победи Ливърпул и на юноши

Младите "армейци" спечелиха с 4:2

Талантите от Детско-юношеската школа на ЦСКА родени 2000 година постигнаха престижна победа над младите надежди от академията на Ливърпул с 4:2.

Момчетата на треньора Антон Димитров изиграха отличен мач, в който изцяло контролираха действията на терена и заслужено триумфираха. Срещата бе част от турнира "Проспорт Велико Търново Къп".

ЦСКА поведе в резултата след точно изпълнена дузпа от Божидар Чуканов в 24-ата минута, а малко преди края на първото полувреме англичаните изравниха. Няколко минути след началото на втората част армейците отново излязоха напред в резултата, като отново Чуканов бе автор на попадението. Набрали инерция столичани пронизаха за трети път вратата на Ливърпул. Този път голът бе дело на Радослав Илиев, като асистенция записа Антонио Кръстев. Секунди след това младите мърсисайдци върнаха попадението чрез Тарет. Страхотен пробив по левия фланг на Иван Тушев завърши с точен пас и неспасяем удар от страна на Жулиан Манолов. ЦСКА – Ливърпул - 4:2.

На ЦСКА му върви да побеждава Ливърпул във всички възрасти. Както е известно на 17 март 1982 година "армейците" елиминираха действащия тогава носител на КЕШ Ливърпул с 2:0 след продължения с попадения на Стойчо Младенов. През есента на 2005 година ЦСКА срещна Ливърпул в плейоф  за влизане в Шампионската лига. След загуба на стадион "Васил Левски", във втория мач насред "Анфийлд" ЦСКА спечели престижна победа с 1:0 след страхотен гол на Вальо Илиев по диагонала извън наказателното поле.