На опера в парка?

Фестивалът,който стартира днес, е част от Календара на културните събития на Столична община за 2015 г.

Фестивалът "Опера в парка" се провежда по инициатива на директора на Софийската опера и балет – акад. Пламен Карталов, с любезното съдействие на Столичната община, под патронажа на кмета на София, г-жа Йорданка Фандъкова, и с партньорството на Националната военна академия „Г. С. Раковски”.

През 2015 г. фокусът на "Опера в парка" е върху класическата опера и класическия балет. Тази година програмата на фестивала е значително обогатена със спектакли за деца.

 

ПРОГРАМА ЗА СПЕКТАКЛИТЕ И СЪСТАВИТЕ:
МЕСЕЦ ЮНИ

12, петък „МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ”    20 ч.
Участват: ЙОАНА ЖЕЛЕЗЧЕВА, Иванка Нинова, Силвана Пръвчева, КАМЕН ЧАНЕВ, НИКО ИСАКОВ, Пламен Папазиков, Николай Павлов, Димитър Станчев, Стоил Георгиев, Людмил Георгиев
Диригент ГРИГОР ПАЛИКАРОВ

13, събота „ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА”    11 ч.
Участват: Елена Стоянова, Мария Павлова, Силвана Пръвчева, Анна Гавраилова, Александър Георгиев, Иванка Нинова, Цветан Цветков, Пламен Папазиков
Диригент БОРИС СПАСОВ

„МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ”    20 ч.
Участват: Цветана Бандаловска, Силвана Пръвчева, Даниел Острецов, Нико Исаков, Пламен Папазиков, Николай Павлов, Димитър Станчев, Стоил Георгиев, Людмил Георгиев
Диригент ГРИГОР ПАЛИКАРОВ

14, неделя „ХЕНЗЕЛ И ГРЕТЕЛ”    11 ч.
Участват: Росица Павлова-Инджева, Антония Иванова, Антон Радев, Иванка Нинова, Пламен Папазиков
Диригент БОРИС СПАСОВ
„МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ”    20 ч.
Участват: ТАНЯ ИВАНОВА, Силвана Пръвчева, ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ, НИКО ИСАКОВ, Пламен Папазиков, Николай Павлов, Димитър Станчев, Стоил Георгиев, Людмил Георгиев
Диригент ГРИГОР ПАЛИКАРОВ

19, петък „ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО”    20 ч.
Участват: Веса Тонова, Емил Йорданов, Кирил Иванов, Георги Аспарухов, Боряна Петрова, Кристина Чочанова, Цецо Иванов
/Спектакълът се играе със запис/

20, събота „ХЕНЗЕЛ И ГРЕТЕЛ”    11 ч.
Участват: Росица Павлова-Инджева, Мария Павлова, Кръстан Кръстанов, Иванка Нинова, Пламен Папазиков
Диригент БОРИС СПАСОВ

„ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО”    20 ч.
Участват: Марта Петкова, Никола Хаджитанев, Кирил Иванов, Георги Аспарухов, Боряна Петрова, Кристина Чочанова, Цецо Иванов
/Спектакълът се играе със запис/

21, неделя „ВЪЛШЕБНАТА ФЛЕЙТА” ЗА ДЕЦА 11 ч.
Участват: Димитър Станчев, Хрисимир Дамянов, Мелинда Христова, Силвия Тенева, Елена Стоянова, Силвана Пръвчева, Румяна Петрова, Кръстан Кръстанов, Рада Носикова, Красимир Динев
Диригент БОРИС СПАСОВ

„ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО”    20 ч.
Участват: Веса Тонова, Емил Йорданов, Кирил Иванов, Георги Аспарухов, Боряна Петрова, Кристина Чочанова, Цецо Иванов
/Спектакълът се играе със запис/

26, петък „КАРМЕН” – балет    20 ч.
Участват: Катерина Петрова, Росен Канев, Емил Йорданов, Румен Бонев, Венера Христова
„РАПСОДИЯ В СИНЬО”
/Спектаклите се играят със запис/

27, събота „ВЪЛШЕБНАТА ФЛЕЙТА” ЗА ДЕЦА    11 ч.
Участват: Димитър Станчев, Хрисимир Дамянов, Мелинда Христова, Силвия Тенева, Елена Стоянова, Силвана Пръвчева, Румяна Петрова, Кръстан Кръстанов, Надя Колева, Красимир Динев
Диригент БОРИС СПАСОВ

„КАРМЕН” – балет    20 ч.

Участват: Катерина Петрова, Росен Канев, Емил Йорданов, Румен Бонев, Венера Христова

„РАПСОДИЯ В СИНЬО”
/Спектаклите се играят със запис/

28, неделя „МЕЧО ПУХ”    11 ч.
Участват: Николай Павлов, Силвана Пръвчева, Елена Стоянова,
Ваньо Димитров, Пламен Папазиков, Надя Колева, Кристина Малюкова
Диригент ВЕЛИЗАР ГЕНЧЕ

„ЖИЗЕЛ”    20 ч.
Участват: Веса Тонова, Трифон Митев, Еленко Иванов, Людмила Илиева
/Спектакълът се играе със запис/


МЕСЕЦ ЮЛИ

3 юли, петък „ЖИЗЕЛ”    20 ч.
Участват: Катерина Петрова, Цецо Иванов, Кирил Иванов, Людмила Илиева
/Спектакълът се играе със запис/

4, събота „ВЪЛШЕБНАТА ФЛЕЙТА” ЗА ДЕЦА 11 ч.
Участват: Димитър Станчев, Николай Павлов, Мелинда Христова, Антония Иванова, Елена Стоянова, Ветка Петкова, Гергана Минева, Кръстан Кръстанов, Рада Носикова, Красимир Динев
Диригент БОРИС СПАСОВ

„ЗОРБА ГЪРКЪТ”    20 ч.
Участват: Еленко Иванов, Никола Хаджитанев, Людмила Илиева, Сара-Нора Кръстева, Трифон Митев

5, неделя „МЕЧО ПУХ”    11 ч.
Участват: Николай Павлов, Силвана Пръвчева, Елена Стоянова,
Ваньо Димитров, Пламен Папазиков, Анна Гавраилова, Кристина Малюкова
Диригент ВЕЛИЗАР ГЕНЧЕВ

6, понеделник „ЗЛЕ ОПАЗЕНОТО МОМИЧЕ”    19 ч.
Парк – голяма сцена

7, вторник „ПЕПЕЛЯШКА” ЗА ДЕЦА    19 ч.
Парк – голяма сцена

8, сряда „ВЪЛШЕБНАТА ФЛЕЙТА” ЗА ДЕЦА 19 ч.

Парк – голяма сцена
Участват: Димитър Станчев, Хрисимир Дамянов, Мелинда Христова, Силвия Тенева, Елена Стоянова, Силвана Пръвчева, Румяна Петрова, Кръстан Кръстанов, Надя Колева, Красимир Динев
Диригент БОРИС СПАСОВ

10, петък „КАРМЕН” – балет    20 ч.
Участват: Марта Петкова, Никола Хаджитанев, Цецо Иванов, Румен Бонев, Венера Христова

„РАПСОДИЯ В СИНЬО”

/Спектаклите се играят със запис/

11, събота „МЕЧО ПУХ”    11 ч.
Участват: Николай Павлов, Силвана Пръвчева, Елена Стоянова,
Ваньо Димитров, Пламен Папазиков, Анна Гавраилова, Кристина Малюкова

Диригент ВЕЛИЗАР ГЕНЧЕВ

„КАРМЕН” – балет    20 ч.
Участват: Марта Петкова, Никола Хаджитанев, Цецо Иванов, Румен Бонев, Венера Христова

„РАПСОДИЯ В СИНЬО”
/Спектаклите се играят със запис/

12, неделя „ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА”    11 ч.
Участват: Елена Стоянова, Мария Павлова, Силвана Пръвчева, Анна Гавраилова, Александър Георгиев, Иванка Нинова, Цветан Цветков, Пламен Папазиков
Диригент БОРИС СПАСОВ

„ЗОРБА ГЪРКЪТ”    20 ч.
Участват: Еленко Иванов, Емил Йорданов, Катерина Петрова, Веса Тонова, Трифон Митев

13, понеделник „ПЕПЕЛЯШКА” ЗА ДЕЦА    19 ч.
Парк – голяма сце

14, вторник „ЗЛЕ ОПАЗЕНОТО МОМИЧЕ”    19 ч.
Парк – голяма сцена

15, сряда „ВЪЛШЕБНАТА ФЛЕЙТА” ЗА ДЕЦА 19 ч.
Парк – голяма сцена
Участват: Ангел Христов, Николай Павлов, Мелинда Христова, Милена Гюрова, Елена Стоянова, Силвана Пръвчева, Румяна Петрова, Кръстан Кръстанов, Рада Носикова, Красимир Динев
Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ

16, четвъртък „ЛОВЦИ НА БИСЕРИ”    20 ч.
Диригент БОРИС СПАСОВ

17, петък „ЛОВЦИ НА БИСЕРИ”    20 ч.
Диригент БОРИС СПАСОВ

18, събота „МЕЧО ПУХ”    11 ч.

Участват: Николай Павлов, Силвана Пръвчева, Елена Стоянова,
Ваньо Димитров, Пламен Папазиков, Надя Колева, Кристина Малюкова
Диригент ВЕЛИЗАР ГЕНЧЕВ

„ЛОВЦИ НА БИСЕРИ”    20 ч.
Диригент БОРИС СПАСОВ



Снимка на Деня

Щрихи от Плевен