Верея Волей организира турнир за празника на Стара Загора

Най-добра състезателка е Десислава Атанасова

Верея Волей ще има през следващия състезателен сезон отбор в НВЛ при жените, заяви председателят на старозагорския клуб Жельо Желев. Стара Загора бе домакин на четиристранен турнир по волейбол за девойки младша възраст, който бе спечелен от „Спартак“ Варна. По традиция старозагорският клуб „Верея Волей“ организира турнир по случай празника на града. Четири отбора играха по системата всеки срещу всеки. Верея Волей победи „Хебър“ Пазарджик с 3:0 и отстъпи от „Спартак“ Варна с 0:3 и от „Ботев“ Враца с 2:3 гейма. В крайното класиране с 3 победи от три мача първи са „Спартак „Варна. Втори с две победи и една загуба са „Ботев“ Враца. Трети се класираха „Верея Волей“ а четвърти остана отборът на „Хебър Пазарджик“. Председателят на старозагорския клуб сподели, че традицията за организиране на турнир по случай 5-ти октомври ще продължи и в бъдеще. Освен купи за участващите отбори в турнира за девойки бяха раздадени и индивидуални награди. Най-добра състезателка на турнира е Десислава Атанасова от Верея Волей, а за мис турнир бе определена Бетина Волянова от Хебър.