"Верея" победи трудно "Локо" Мездра

Старозагорци стигнаха до 1:0

ФК "Верея" Стара Загора постигна победа с 1:0 над "Локомотив" Мездра в среща от 12-тия кръг на Б група на "Трейс Арена", съобщава БНР. Домакините реализираха победното попадение пет минути преди края на мача, а треньорът на гостите Предраг Пажин нахлу на терена да иска обяснение от главния съдия и бе озаптен от охраната, и изгонен от резервната скамейка.
Домакините упражниха  натиск срещу гостите от Мездра през първото полувреме. Старозагорският тим създаде няколко положение. В 11-тата минута Венци Иванов центрира отляво в наказателното поле и там Дончо Атанасов засече топката, но уцели напречната греда на гостите. В 18-тата минута ФК "Верея" пропусна още едно положение след като Живко Желев отправи опасен удар с глава от корнер, но топката профуча на сантиметри от дясната странична греда. В 28-мата минута главният съдия отсъди дузпа в полза на домакините, заради нарушение срещу Митко Плахов в наказателното поле, но силният удар на Живко Желев от бялата точка бе спасен от вратаря Иванов. След почивката домакините продължи да натискат и направиха няколко пропуска пред вратата на гостуващия тим. Натискът на старозагорци се увенча с успех в 85-тата минута когато Венци Иванов се възползва от центриране от дясно и с удар от 10 метра вкара победния гол.

ФК "Верея": Данчев, Али, Желев, Ганев, Илиев (61 - Ботев), Винков, Митев, Плахов, Иванов (90+2 - Х. Митев), Яшар (90+3 - Радилов), Дончо Атанасов.Треньор Владислав Януш