9 медала за плувците на Добруджа в силен турнир

Максим Михайлов спечели 5 медала, Станислава Сарандева и Каролина Василева - по 2

Вчера и днес във Варна се проведе седмото издание на турнира "Голямото великденско гмуркане". В плувен комплекс "Приморски" се събра елитът на българското плуване при децата, юношите и девойките, съобщава dobrichonline.com. Участваха 470 картотекирани състезатели от 19 клуба от Варна, София, Пловдив, Бургас, Русе, Севлиево, Силистра, Добрич. Състезанието отново бе едно от най-големите и най-силните в този спорт в България.

Спортен клуб по плувни спортове "Добруджа" участва за трета поредна година на турнира "Голямото великденско гмуркане". Отборът от Добрич бе представен от общо 37 състезатели. Възпитаниците на треньора Иван Иванов, които се подготвят в плувен комплекс "Русалка", отново се представиха на много високо ниво и завоюваха 9 медала.Максим Михайлов добави нови 5 отличия към богатата си колекция. Той се класира втори на 100 метра бътерфлай, 100 метра гръб и 100 метра кроул и трети на 100 метра бруст и 400 метра съчетано плуване при юношите младша възраст.

Националната рекордьорка Станислава Сарандева си тръгва от Варна с два бронзови медала - на 100 метра кроул и 100 метра гръб при девойките младша възраст.

На два пъти място на почетната стълбица заслужи и Каролина Василева. Тя се класира трета на 100 метра бруст и 100 метра кроул при девойките старша възраст.