Хандбалистите на Строителния се завърнаха с бронзови медали

За първи път на финалите на ученическите игри ще участват 20 бургаски отбора

Учениците от ПГСАГ "Кольо Фичето" спечелиха бронз на финалите на тазгодишните ученически игри по хандбал във възрастова група 11-12 клас. Ето и класирането на останалите отбори при бургаските юноши и девойки в различните спортове:

- Баскетбол: юноши ГПАЕ "Гео Милев" - 5 място;

- Волейбол: юноши ПГМЕЕ - 8 място; девойки ГПАЕ "Гео Милев" - 8 място;

- Хандбал: девойки Търговска Гимназия - 4 място; юноши ПГСАГ "К. Фичето" - 3 място и единствени медалисти от тази възрастова група.

Следващите ни представители отпътуват за финалите на датите 18, 19 и 20 май за възрастова група 8-10 клас юноши и девойки по спортовете баскетбол, волейбол, хандбал, лека атлетика и бадминтон.

Общият брой на финалистите от Бургас се увеличи с още един отбор след отказване на първенеца от зона Ямбол на негово място отива вторият отбор по баскетбол девойки - ПМГ "Акад. Н. Обрешков" във възрастова група 8-10 клас.

Така отборите-финалисти от Бургас за първи път стигнаха рекорден брой - 20.