ФК "Добруджа" изпадна

След равен със "Спартак" Плевен

Футболистите на „Добруджа” днес  не успяха да победят плевенският „Спартак”. Срещата  на стадион „Дружба“ завърши при резултат 1:1 и прати жълто-зелените във „В” група. Голяма грешка на вратаря Банков в 85-та минута позволи на гостите да изравнят.

След равностойно първо полувреме добруджанци започнаха да действат доста по-активно и успяха да създадат няколко положения. Съдията отсъди дузпа  в 67-та минута, която бе  реализирана от  Кристиян Димитров. В 85-та минута, след далечен удар на резервата Димитров, вратарят на Добруджа Николай Банков сгреши фатално, след  като изпусна зад голлинията първоначално уловената  топка.  Тази грешка направи резултата 1:1.

Така след днешния двубой, „Добруджа” остава на 14-то място с 31 точки, на четири след „Нефтохимик”  и „Спартак” (Плевен).

В  последния кръг Добруджа гостува на „Лудогорец 2”.