България загуби от Италия с 2:3

Девойките ни до 22 години бяха на гейм от втори успех във Врънячка баня

Българският национален отбор за девойки под 22 години бе само на гейм от втора победа на световната квалификация във Врънячка баня, но допусна обрат и загуби от Италия с 2:3 (25:22, 25:20, 24:26, 14:25, 11:15). Волейболистките водени от Николай Иванов поведоха с 2:0 гейма, а ключов за развитието на мача се оказа третият, в който младите лъвици имаха предимство от една точка при 21:20, но не упяха да приключат срещата с чист успех. Загубата идва само ден, след като родните националки по идентичен начин спечелиха срещу домакина Сърбия с 3:2.

Диагоналът Силвана Чаушева бе най-резултатна за тима ни с 20 точки (40% в атака). Мирослава Паскова завърши със 17 (53% в атака, 61% позитивно, 30% отлично посрещане), а Гергана Димитрова добави 14 (35% в атака, 63% позитивно, 40% отлчино посрещане). Силно се представи и центърът Мария Данчева, която приключи с 9 точки, от които 6 блокади.

Топреализатор стана Елена Пиетрини от Италия с 22 точки (50% в атака).

Третият съперник на България по пътя към Световното първенство през следващата година е Хърватия. Двубоят е днес от 16:00 ч.б.в.