Посрещнаха Милица Мирчева с цветя

22-годишната ни състезателка от Добрич бе най-младата бегачка на маратонското трасе в Рио

Добричлийката Милица Мирчева се завърна от Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Тя се класира 108-ма в маратона при дебюта си на форум под петте преплетени кръга, съобщава bgathletic.com.

Мирчева беше посрещната с цветя от близките си на Летище София. Тя стана първата българка, участвала в маратонско бягане при жените на Олимпийски игри.

Пред Мирчева се очертава почивка и лечение на травма, която й пречи в подготовката в последните месеци – възпаление в ахилесовото сухожилие.

Най-добрата ни бегачка на дълги разстояния Милица Мирчева завърши 108-а в първия си олимпийския маратон в Рио де Жанейро.

Атлетката от Добрич финишира за 2.51:06 ч., което е най-доброто й постижение за тази година.

22-годишната ни състезателка бе най-младата бегачка на маратонското трасе в Рио. Милица вървеше 129-а на 20-ия километър, а на 30-ия се придвижи още малко напред – мина 117-а, за да финишира с още 9 места по-напред в най-масовата дисциплина на игрите. На старта застанаха общо 157 атлетки, а завършиха 133.

Възпитаничката на треньора Йоло Николов е първата българска атлетка, която участва в маратон на олимпиада.

Милица покри норматива за Рио на 25 октомври 2015, като на състезание в Подгорица завърши за 2.44:23