Янис Маринов спечели Черноморската лига

Днес се проведе последният 10 кръг от лигата – критериум за купата „Дием спорт”

Колоездачът Янис Маринов от КК „Добрич 1905” спечели първото място на приключилото днес четвърто издание на „Черноморска лига”. Той бе окичен с венец и вдигна купата на надпреварата, съобщи за радио Добруджа неговият треньор Радил Радилов. Днес край пловдивското село Трилистник се проведе последният 10 кръг от лигата – критериум за купата „Дием спорт”, където добричкият състезател се нареди на второ място. Преди днешния старт Янис бе начело във временното класиране при юношите младша възраст и успя да го запази. Другият наш участник – Цветомир Атанасов е шести в крайното класиране.
Старт/финалът днес бе пред главния вход на фабриката за спортни екипи „Дием спорт”, дала името си на купата, а  всяка една обиколка бе  дълга 1350 м, като юношите младша възраст трябваше да направят 15 обиколки.

Източник:ИА Добруджа