Първа победа за Добруджа 07 в Шампионска лига

Следва турнирът на ЦЕВ

Пред над 2 000 души, повечето от които  от Добрич, Добруджа 07 спечели мача, но не продължава в ШЛ. Момчетата на Миро Живков се бориха мъжки в ДКС във Варна и успяха да запишат първа победа срещу Абиант Ликъргъс от Холандия. В отделните части 25:19, 24:26, 27:25, 19:25  и 15:13
За да продължи напред Добруджа имаше нужда от златен гейм, но след чиста победа или най-много един загубен гейм.
След като мачът загуби интригата си, момчетата на Миро Живков заиграха по-освободено в тайбрека и въпреки че при смяната на игрищата изоставаха с точка 7:8, успяха да го вземат с 15:13 и мача с 3:2 за своята първа официална победа в Шампионската лига.
С най-много точки за домакините се отчете Жулиен Георгиев – 18. Лапков има 17, а Маринков – 12 т.
Срещата бе наблюдавана от кмета Йордан Йорданов, Областния управител Детелина Николова, председателя на ОС Иво Пенчев и много бизнесмени.
Вижте изявленията на Димитър Маринков, Трифон Лапков, Христо Енков и на президента Галин Господинов.