Радосвета Симеонова на стълбичката на победителите в Сърбия

Заслуга за доброто представяне на женския ни тим има и състезателката на "Добруджа 99" Радосвета Симеонова

Българският отбор завоюва сребърен медал и две трети отборни места на 60-ия балкански шампионат по кроскънтри, който се проведе в Чуприя, Сърбия. Заслуга за доброто представяне на женския ни тим има и състезателката на "Добруджа 99" Радосвета Симеонова, съобщава centersport.org.

17-годишната Силвия Георгиева бяга в челната група при девойките старша възраст, справи се със силната конкуренция на по-големи от нея атлетки и дори атакува титлата. Варненката преодоля 4 км за 13:53, остана само на 4 секунди от шампионката Узкун Гюлназ (Турция) и се окичи със сребърен медал. Друго призово класиране записа Йоло Николов при мъжете, който зае осма позиция на 10 км с 31:44. Българските отбори при жените и мъжете също намериха място на почетната стълбичка с третите си места. При жените купата за третото място получиха Симона Миланова (12-а), Маринела Нинева (13-а) и Радосвета Симеонова (15-а), които се наредиха след отборите на Турция и Румъния. Мъжете в състав Йоло Николов (8- и), Стоян Тевекелев (13-и) и Илия Куцаров (16-и) също отстъпиха само на Турция и Румъния.