Добруджа и Черноморец Балчик не излъчиха победител

DobrichUtre.bg

Първа загуба за Добруджа в СИ Трета лига

Трета поредна победа като гост за Добруджа 07

В дербито на стадион "Дружба"

Добруджа не успя да скъси дистанцията с водача в Североизточната трета лига Черноморец /Балчик/. В дербито на стадион "Дружба" двата отбора изиграха нервен двубой и в крайна сметка се оттеглиха при равенство 1:1. Гостите повече могат да съжаляват за изпусната победа, след като допуснаха дузпа в 83-ата минута, а в самия край на мача Румен Николов не успя да вкара на празна врата от един метър.
Балчиклии играха по-прибрано и разчитаха предимно на контраатаки, докато добруджанци привидно владееха повече топката, но трудно стигаха да чисти ситуации пред вратата на гостите.
Резултатът бе открит в 38-ата минута, след като Иван Иванов, в опит да изчисти центриране по земя в наказателното поле, заби топката неспасяемо във вратата на Николай Радомиров.
През второто полувреме и Васко Боев опита да повтори гола, но този път вратарят на Добруджа внимаваше и успя да реагира.
Домакините удариха напречната греда на два пъти. В 30-ата минута Станимир Андонов успя да изненада вратаря на Черноморец Християн Христов директно от ъглов удар, но топката срещна гредата. Полузащитникът на Добруджа повтори упражнението и през втората част, но защитник на гостите бе заел добра позиция на близката греда и успя да избие. В последвалото разбъркване Александър Йовчев опита атрактивен удар, но топката отново срещна гредата.
Изравнителното попадение дойде в 83-ата минута, когато Тодор Колев бе точен от дузпа. Заслугата за наказателния удар бе изцяло на Даниел Димитров, който издебна грешка в защитата на гостите, открадна топката с глава, но бе ударен в лицето от защитника на Черноморец Мирослав Начев, който получи втори жълт картон и напусна терена.
Макар и с човек по-малко, в последните минути гостите организираха няколко опасни контраатаки, при една от които Румен Николов изпусна от един метър пред голлинията.
Така в крайна сметка двата отбора не излъчиха победител и оставиха развръзката в шампионата за по-късен етап.
Добруджа: Николай Радомиров, Иван Иванов, Даниел Граматиков (кап.), Александър Йовчев (77' Даниел Димитров), Явор Колев (55' Дейвид Филипов), Симеон Симеонов (60' Емил Илиев), Станимир Андонов, Васил Боев, Кристиян Пешков, Петър Казаков, Тодор Колев
Черноморец: Християн Христов, Генади Луго (кап.), Севдалин Стойков, Мирослав Начев, Слави Сталев, Николай Иванов, Петко Цанков, Илиян Капитанов (85' Станислав Желязков), Виктор Митов (78' Румен Николов), Беадир Беадиров, Георги Димитров (65' Никола Яначков)