starazagorautre.bg

В Стара Загора бе представен филмът "Светът е Берое"

Амбарцумян се завърна в щаба на Берое

Пред 800 зрители

"Верея" победи "Берое" с 1:0. Загубата затвърди негативното представяне на беройци, който записаха първа загуба от своя градски съперник. Голмайстор за символичните домакини стана Амаду Сукуна в 12-та мин.

Старши-треньорът на "Верея" Александър Томаш избра да започне с Иван Караджов на вратата, Здравко Илиев, Илиас Хасани, Владимир Зафиров и Костадин Слаев в отбрана, Елиаш, Георги Ангелов и Амаду Сукуна в средата на терена, Педро Еуженио и Момчил Цветанов по крилата и на върха на атаката Георги Андонов.

За "Берое" Благой Макенджиев застана на вратата, в защита отдясно наляво Венцислав Василев, капитанът Иво Иванов, Георги Динков и Веселин Пенев, Кохей Като, Карлос Охене и Атанас Зехиров в халфовата линия и в атака Александър Василев, Ерик Почански и Жуниор Мапуку

В началото на мача агитката на "Берое" издигна транспарант "Един град, един отбор". За съжаление, на стадиона присъстваха не повече от 800 зрители.

Двубоят започна с поделено надмощие, но без положения пред двете врати. В 15-та минута обаче символичните домакини поведоха в резултата. Момчил Цветанов изведе добре Амаду Сукуна, той пое топката и с удар по земя от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

Четири минути след попадението Георги Андонов отново пробва рефлекса на Макенджиев, но този път беройският страж съумя да спаси.

В 35-та минута отново Василев нанесе опасен изстрел, този път отблизо, но Караджов отново го отрази.

На почивката Ферарио Спасов прибегна до промяна в стартовия състав на "зелените". Неубедителният през първата част Атанас Зехиров отстъпи мястото си на Георги Божилов.

Второто полувреме беройци продължиха с безидейните действия, докато "Верея" приемаше сполучливо играта в собствената си половина. Ферарио Спасов се принуди на втора смяна в 59-та минута, когато Радослав Кирилов зае мястото на Ерик Почански. Малко по-късно Давид Манга влезе на терена на мястото на Александър Василев.

Тези промени обаче не доведоха до никакъв резултат. Символичните домакини продължиха да играят изключително дефанзивно, докато беройци не съумяваха да намерят към тяхната врата. Единствено далечни удари и безцелни центрирания влязоха в арсенала на "зелените".

Единствено в 82-та минута се получи по-интересна ситуация. Радослав Кирилов пробва задна ножица, топката бе отбита от защитник, попадна у Като, чийто удар попадна право в Караджов.

До края на срещата беройци опитаха да променят събитията на терена, но така и не успяха да застрашат вратата на "Верея".

"Верея" - "Берое"

"Верея": Иван Караджов, Здравко Илиев( 64 мин. жълт картон), Илиас Хасани, Владимир Зафиров, Костадин Слаев, Георги Ангелов, Елиаш( к - 10 мин. жълт картон; 58 мин. Осман Балде), Амаду Сукуна, Педро Еуженио, Момчил Цветанов, Георги Андонов

"Берое": Благой Макенджиев, Венцислав Василев, Иво Иванов( к - 29 мин. жълт картон), Георги Динков, Веселин Пенев, Кохей Като, Карлос Охене( 57 мин. жълт картон), Атанас Зехиров( 46 мин. - Георги Божилов - 62 мин. жълт картон), Ерик Почански( 58 мин. - Радослав Кирилов), Александър Василев, Жуниор Мапуку.

Източник: Радио Стара Загора