Трудна победа за „Берое“ в Балканската лига

В следващия кръг старозагорци ще гостуват на „Башкими“

Нова победа, четвърта, постигна „Берое“ в баскетболната Балканска лига. Тя идва след две поражения в надпреварата. Старозагорци приеха „Кожув“ Македония и надделяха с 91:85 точки в интересен, оспорван и динамичен двубой, съобщава радио Стара Загора. Възпитаниците на Любомир Минчев бяха по-добри, поведоха убедително с над 20 точки в средата на втората четвърт и започнаха да грешат. След което можеха и да изпуснат мача. До последната сирена напрежението остана. Шейн Гибсън бе най-резултатен за победителите и отбеляза 20 точки. Арън Джоунс добави 18, а Степан Тесия 17. За „Кожув“ Миливое Мийович отбеляза 31 точки, а Кениан Макнийл добави 21. „Направихме и невъзможното противникът да се върне в мача“, обобщи наставникът на „Берое“. Любомир Минчев призна, че отборът му е имал преднина от 25 точки и след поредица грешки е допуснал състава на „Кожув“ да си повярва, че е способен на обрат. „След първите 15 минути играхме на приливи и отливи“, завърши треньорът на „Берое“. В следващия кръг от Балканската лига старозагорци ще гостуват на „Башкими“ в Призрен.