Момчил Петков с бронз от световно

Възпитаник на Тодор Тодоров

Момчил Петков от ШК "Енергия 21" - Добрич завоюва бронзов медал на световното ученическо индивидуално първенство по шахмат 2016 година в Сочи, Русия.
Възпитаникът на Тодор Тодоров остана трети в категорията при момчетата до 11 години.
С изключителен финал, с три победи в последните три кръга, Момчил Петков завърши със 7 точки от 9 възможни актив и раздели първо - четвърто място в крайната турнирна таблица. Допълнителният показател определи Момчил Петков да е носител на бронзовия медал.
Успехът е много ценен, защото Момчил Петков демонстрира шахматни и състезателни качества. В последния кръг той постигна победа на първа турнирна дъска срещу едноличния до този момент водач Явокир Синдаров от Узбекистан, превъзхождащ българина с повече от 300 рейтинг точки.
Шампион в тази група е Илья Маковеев от Русия, а втори е Явокир Синдаров.