„Берое“ загуби от ЦСКА-София с късен гол

Голмайстор: 0:1 Руи Педро 88

„Берое“ загуби от ЦСКА-София с 0:1 в двубой от XXI кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение бе дело на Руи Педро в 88-та минута.

Ферарио Спасов направи две промени в стартовата единайсеторка, спрямо двубоя с „Дунав“ от предния кръг. Вместо наказания Венцислав Василев в игра влезе Атанас Зехиров, а Виле Салмикиви бе на терена вместо Карлос Охене.

Във 2-та минута Арсенио Нунеш стреля от дистанция, но бе неточен.

В 5-та минута Руи Педро центрира в пеналта, където Кулма стреля с глава, но Перниш улови без проблем.

В 8-та минута Арсенио Нунеш стреля от дъгата на пеналта, но Перниш отново улови в своите ръце.

Минута след това Георгиев загуби топката пред наказателното поле, Кулма изведе Каранга на стрелкова позиция, който шутира, но Перниш изби.

В 12-та минута Мапуку пробва удар от дистанция, но топката премина далеч от вратата на Китанов.

В 18-та минута Нунеш изведе Каранга след контраатака на гостите, но ударът на нападателя бе слаб и Перниш улови.

В 25-та минута Кулма центрира в пеналта, където Каранга стреля с глава, но топката премина над вратата.

В следващата минута „Берое’ организира добра атака, при която Цонев овладя в наказателното поле и подаде на Карачанаков. Крилото изнесе за Зехиров, който центрира остро, но бранителите в червено се справиха.

В 32-та минута Салмикиви изведе Мапуку зад гърба на отбраната, но Китанов изпревари нападателя и улови.

Гостите стигнаха до най-сериозната си опасност в 37-та минута, когато след продължителна атака Руи Педро бе намерен на чиста позиция в пеналта и стреля изключително силно. Душан Перниш обаче успя да избие с крак и предотврати попадение в мрежата си.

В 42-та минута Рубен Пинто центрира в пеналта, където Руи Педро стреля с глава, но право в ръцете на Перниш.

В следващата атака Цонев стреля от дъгата, но твърде неточно.

В следващата минута Каранга получи пас от Нунеш, освободи се и стреля, но Перниш отново бе на мястото си и спаси.

В последната минута на първата част се стигна до разбъркване в пеналта на домакините, но защитата в зелено все пак се справи и успя да предотврати удар към вратата на Перниш.

В 53-та минута гостите изпълниха корнер, след който Чорбаджийски вкара топката в мрежата, но рефера отмени попадението заради игра с ръка.

В следващите минути гостите имаха териториално преимущество, но не се стигна до сериозни опасности пред Перниш.

В средата на второто полувреме „Берое“ изравни играта и домакините центрираха на два пъти в пеналта на „червените“, но бранителите се справиха.

В 78-та минута гостите центрираха от левия фланг, Каранга стреля с глава и прати топката в мрежата, но и това попадение бе отменено заради засада на нападателя.

В 85-та минута Райнов намери Мапуку в пеналта. Нападателят се освободи от бранител и се опита да финтира излезлия Ктанов, но си поведе дълго и не успя да стреля.

ПОБЕДЕН ГОЛ ЗА ГОСТИТЕ

В 88-та минута гостите центрира от левия фланг е пеналта, където Меркадо намери с глава Руи Педро и той успя да прати топката в мрежата на Перниш с удар от въздуха за 0:1.

В следващия си двубой „Берое“ гостува на „Черно море“ в Каварна. Двубоят е насрочен за 2 март от 15 ч.