„Берое Стара Загора“ загуби от „Хасково 2012“

Победителките ще играят на финала срещу „Монтана 2003“

Отборът на „Берое Стара Загора“ не успя да победи домакините на турнира за Купата на България по баскетбол за жени и ще играе в мача за третото място. „Хасково 2012“ победи с 86:82 и ще играе във финала срещу „Монтана 2003“, съобщава Радио Стара Загора. Този двубой започва днес от 18.30 часа. Преди това за третото място ще спорят „Берое Стара Загора“ и „Нефтохимик 2010“ Бургас. В двубоя с „Хасково 2012“ старозагорки започнаха силно мача и поведоха с 9:2 точки. След силни изяви на Радостина Димитрова домакините обърнаха развоя на събитията и резултата. На полувремето те водеха с 15 точки. След почивката отборът на „Берое Стара Загора“ се върна в мача и намали преднината. До последната сирена обаче възпитаничките на Таня Гатева не успяха да обърнат резултата и загубиха с 4 точки разлика.