Атлетите на Добруджа 99 завоюваха 4 отличия в традиционен крос

Четири медала от 35-тото издание на Международният крос "Ивайло" за възпитаниците на СКЛА"Добруджа-99"

Местността Света Гора отново събра лекоатлети от цялата страна,който премериха сили в средните и дълги бягания.Масовата проява започна с най малките девойки на 600м 12-13г. там се откроиха Андрея Георгиева,която финишира 8-ма и Габриела Желязкова няколко места след нея при силна конкуренция от около 40 момичета от цялата страна.При девойките под 16г. Карина Георгиева бягайки на 2км. се пребори за бронзовият медал,като това е първо нейно отличие.Не ни изненада и Денис Атанасов финиширайки 3-ти ,той е многократен медалист от Държавни първенства в зала и на откритот.Срещаики се при жените Радосвета Симеонова  със съотборничката си Габриела Красимирова се окичиха с сребърен и бронзов медал.Шампионка е Маринела Нинева (Лок.Дряново) следвана от Симеонова и Габриела Красимирова пробягаха 6км далеч пред останалите жени.Паралелно с проявата се проведе и масов крос там треньорката на клубът Еманоела Радева взе отличие с най-благороден метал.Треньорите  на клубът са изключително доволни от представянето и на Петър Димов и Каролина Василева трупайки опит в кросовите бягания и представяйки се отлично в проявата. Благодарим за подкрепата на Иво Пенчев подпомагайки отборът ни в цялостната дейност.В съботният ден СКЛА"Добруджа-99" ще стартира на НШ по спорно ходене в Поморие като целта е квота за Балканският шампионат в гр.Флорина Гърция.