"Нефтохимик 2010" триумфира в Суперлигата

Титлата е втора за клуба от Бургас след 2007 година

Нефтохимик 2010” (Бургас) е новият шампион във волейболната Суперлига! Бургазлии спечелиха финалната серия срещу “Монтана Волей” с 3:1 победи, след като в мач №4 се наложиха с 3:1 (25:20, 25:22, 19:25, 25:19) пред пълни трибуни в зала “Младост”.

Двубоят отново затвърди очакванията за здрава и оспорвана битка от първата до последната точка. Домакините спечелиха първите два гейма, но играчите на Даниел Пеев подобриха представянето си и взеха третата част с 25:19. В четвъртия гейм “Нефтохимик” отново вдигна оборотите и заслужено се поздрави с успеха,съобщи БФ Волейбол.

Титлтата е втора за клуба от Бургас и идва точно десет години след първия триумф през 2007-а.

Със сребърните медали в първенството ще се окичи първенецът в редовния сезон ЦСКА (София), а за финалиста “Монтана Волей” остават бронзовите отличия.