Хандбалистите на Добруджа приключиха на второ място (видео)

Преди финалните плейофи

След като победи категорично с 15 гола разлика  едноименния отбор на гр. Левски  в последния кръг от редовния сезон в „А” ХГ, Добруджа задържа позицията си – второ място в класирането преди финалните плейофи.
Срещата в зала Русалка завърши при резултат 38:23, на полувремето 20:10. С най-много голове за домакините се отчете възстановилият се след контузия Джошкун Якубов – 11. По 6 гола за победата отбелязаха Стилиян Стоянов и Александър Димитров. В края на втората част ст. треньорът Георги Андреев  заложи на по-младите попълнения – Илиян Денев, Любомир Любенов, Красен Крайчев.
Във полуфиналния плейоф съперник на Добруджа ще е Чардафон Габрово, като първата среща ще се изиграе на 29 април, от 15 часа в Добрич. Вторият мач е в Габрово на 6 май, а евентуален трети двубой е предвиден за сряда, 10 май. Победителят ще играе на финал за определяне на шампиона на България.