Григор Димитров се класира за третия кръг на "Ролан Гарос"

Поставеният под №11 в схемата Димитров се наложи над Томи Робредо от Испания

Григор Димитров се класира за третия кръг на "Ролан Гарос" и така изравни най-доброто си постижение в Париж, което датираше от 2013 година, информира БФТенис. Поставеният под №11 в схемата Димитров се наложи над Томи Робредо от Испания с 6:3, 6:4, 7:5 и продължава без загубен сет в турнира от Големия шлем. Димитров направи по един пробив във всеки един от трите сета и не допусна пробив при своето подаване. В първия сет Гришо проби за 3:1. До края на сета Григор не позволи на Робредо да стигне до точка за връщане на брейка и убедително го спечели за 38 минути. Сервисът на първата ни ракета беше великолепен и той спечели 89 процента от точките при вкарано първо подаване. В четвъртия гейм на втория сет испанският ветеран стигна до първата си точка за пробив, но Димитров го отрази с мощен сервис. Веднага след това полуфиналистът от Australian Open на свой ред направи брейк, след като минаващият му удар не можа да бъде отразен от Робредо.Така втората част бе спечелена с 6:4. В третия сет българинът имаше две поредни точки за пробив за 2:1, но съперникът му успя да се измъкне. В 11-ия гейм обаче Григор успя, след топка в аут на съперника. При 6:5 сервираше за мача, стигна до точка за спечелването му и победи!