Победен старт за Изабелла Шиникова в Италия

Българската тенисистка победи Деяна Радавонич

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в италианския град Бреша с награден фонд 60 хиляди долара. Поставената под номер 4 Шиникова победи Деяна Радавонич (Сърбия) с 2:6, 6:3, 6:0 за 86 минути. Изабелла направи неворятна серия от 9 поредни спечелени гейма, която започна при резултат 3:3 във втората част. Така българката си осигури осем точки за световната ранглиста , а за място на четвъртфиналите ще срещне Даниела Сегел от (Чили),съобщи БФ Тенис.

Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира в Есен (Германия) с награден фонд от 25 хиляди долара. На старта на надпреварата Сесил загуби с 6:4, 3:6, 1:6 от Кимбърли Зимерман от (Белгия) за 2 часа и 44 минути.