Златните рибки на Добруджа над всички на държавното първенство във Варна

Клуб по плувни спортове "Добруджа" е убедителен комплексен шампион на държавното лично отборното първенство за възраст "Златна Рибка" което се проведе на открит 50 метров басейн на спортен комплекс "Приморски във Варна през уикенда.
Шампионите събраха 121.07 т. в комплексното класиране, а техни подгласници останаха отборът на ПК "Пирин" - гр. Благоевград с 79.51 т. и ПК "Левски" - София с 64.98 т.СКПС "Добруджа" оглавиха и отделните класирания при момчетата и при момичетата съответно с 54.25 т. и 66.82 т..
Радослав Тодоров (на снимката) и Радо Нейков бяха над всички при момчетата като се качиха на почетната стълбичка във всички състезания, в които участваха.
Двамата се наредиха втори и трети на 50 метра свободен стил, първи и втори на 200 метра свободен стил, първи и трети на 50 метра бътерфлай.
Радослав Тодоров спечели първо място на 50 метра бруст и 200 метра съчетано, докато
Радо Нейков се нареди трети на 50 метра гръб.
При щафетите плувците на Добруджа бяха категорично над всички. На 4 по 50 свободен стил добричката щафета в състав Радослав Тодоров, Витомир Новачев, Павел Михайлов и Радо Нейков взеха убедителна победа с над 6 секунди разлика над връстниците си от Пирин /Благоевград/.
На 4 по 50 метра съчетано плуване щафетата на Добруджа, в същия състав, отново бе над всички, като разликата бе още по-категорична – 9 секунди.
По време на първенството бяха подобрени и три най-добри постижения за възрастта златна рибка:
Щафетите на СКПС "Добруджа" при момичетата подобриха най-доброто постижение на 4х50м св. стил в състав Левена Аврамова, Елеонора Ламбова, Мая Василева, Преслава Йорданова с време 2:19.09 мин, както и на 4х50м съчетано в състав Мая Василева, Преслава Йорданова, Левена Аврамова, Елеонора Ламбова с време 2:33.31 мин.
Преслава Йорданова от СКПС "Добруджа" подобри и най-доброто постижение на 50 м бруст с време 40.83 сек.

Източник: МГ Добруджа