Черноморец (Балчик) със зрелищна първа победа

В мач от втория кръг на Втора професионална лига

Черноморец (Балчик) победи с 4:1 Ботев (Гълъбово) в мач от втория кръг на Втора професионална лига, игран в събота  на стадион в Белия град. Над 500 зрители присъстваха на първия домакински мач при завръщането на тима в професионалния футбол. Срещата започна повече от добре за домакините, които поведоха още във 2-та минута, след успешен пробив на бранителя Валери Христов и силен завършващ удар под гредата.  След множество положения пред вратата на гостите, черноморци стигнаха до второ попадение в последната минута на първата част, когато Георги Димитров засече с глава центриране от корнер.  В 54-та минута Илиян Капитанов успя да накаже от фаул бившите си съотборници, като намали преднината им на 2:1.  Последваха отново няколко положения пред вратата на Ботев, за да се стигне до 78-та минута, когато резервата Стайков се разписа с глава след центриране от фаул на Веселинов. Самият Веселинов оформи крайния резултат четири минути по-късно, след като първоначално нацели напречната греда от фаул, но избитата топка попадна отново при него и той от воле я прати във вратата на Орлинов. След втория кръг възпитаниците на Георги Иванов заемат четвърто място в класирането.

Източник: МГ Добруджа