Каратеките на "Самурай" се завърнаха със световни титли от Букурещ

Грандиозен успех при мъжете постигна Пеньо Пенев, който на ката стана световен вицешампион

С четири световни титли от планетарния шампионат по карате стил "годжу ру" се завърнаха състезателите на клуб "Самурай", съобщи за ИА "Център Спорт" треньорът Димитър Христов. При момчетата на най-високия подиум се качиха Алекс Алексиев - ката до 14 г., Давид Николов - ката до 8-9 г. и Тулчан Мехмед - ката до 12 г. Бронзови медали завоюваха Дейвид Николов на кумите и Стивън Стоянов на ката.

В тяхна чест в румънската столица Букурещ звуча химна на Република България. В отборното при 8-9-годишните момчета Давид Николов, Николай Димитров и Стивън Стоянов оглавиха класирането на "ката". Грандиозен успех при мъжете постигна Пеньо Пенев, който на ката стана световен вицешампион.