Успех за Верея в Благоевград и трето място в класирането

Старозагорци се наложиха като гост над Пирин с 2:1

Верея записа четвърта победа в последните си пет мача и продължава прекрасната си серия в Първа професионална лига. Старозагорци се наложиха като гост над Пирин с 2:1 в среща от 10-ия кръг на шампионата. Головете бяха дело на Георги Андонов и Осман балде в началото на второто полувреме. Със спечелените три точки воденият от Илиан Илиев тим вече има актив от 19 пункта и е на трето място в класирането преди останалите срещи от кръга.

През първото полувреме голови ситуации почти липсваха. Все пак в края на частта вратарят на Верея Георги Аргилашки показа класата си спасявайки опасни удари на Аймен Суда от фаул и на Антон Костадинов.

Възпитаниците на Илиан Илиев започнаха ударно втората част. Пет минути слез подновяването на играта Верея излезе напред в резултата - Венцислав Бенгюзов изпълни перфектно пряк свободен удар, а Георги Андонов скочи най-високо в наказателното поле на Пирин и с глава прати топката във вратата на „орлетата”.

След още пет минути старозагорци нанесоха втори удар – Здравко Илиев проби добре отдясно и центрира, Осман Балде бе оставен непокрит пред вратарското поле на домакините и без проблеми откри резултата.

В ответната атака отборът на Пирин намали – Георги Аргилашки не изчисти добре върната към него топка, тя попадна в Аймен Суда, който отбеляза за 1:2.

В 65-та минута Верея отново можеше да е с два гола напред. Илиян Йорданов уцели гредата отблизо, а после и Валери Домовчийски не успя да се възползва от рикоширалата топка.

Две минути по-късно главният съдия Волен Чинков несправедливо показа втори жълт картон на Селим Бен Джемиа и остави Верея с човек по-малко на терена. Централният защитник игра чисто с топката при шпагат, това убегна на рефера и той изгони играча на старозагорци.

В 78-та минута Илиян Йорданов получи тежка травма и бе изнесен от терена на носилка. На негово място в игра се появи Хюсеин Сюлеймани, за когото това бе дебют в Първа професионална лига.

В добавеното време на мача и Антон Костадинов от домакините получи втори жълт картон и напудна терена.

ПИРИН – ВЕРЕЯ – 1:2

ПИРИН: 22. Благой Макенджиев, 10. Аймен Суда, 24. Антон Костадинов, 15. Димитър Благов, 27. Костадин Ничев, 99. Радослав Кирилов, 3. Румен Сандев, 19. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 30. Тодор Траянов (77 – 29. Петър Христов), 18. Юлиян Попев (к)

Старши треньор: Милен Радуканов

ВЕРЕЯ: 96. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемия, 15. Костадин Слаев, 8. Осман Балде, 20. Венцислав Бенгюзов, 16. Петър Витанов, 18. Янислав Иванов (36 – 11. Илиян Йорданов) (79 – 24. Хюсеин Сюлеймани), 7. Георги Андонов (к), 17. Валери Домовчийски (90+1 – 26. Селим Керкар)

Старши треньор: Илиан Илиев

Голмайстори: 0:1 Георги Андонов (50); 0:2 Осман Балде (55); 1:2 Аймен Суда (56)

Жълти картони: Аймен Суда, Димитър Благов, Антон Костадинов (Пирин); Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемиа, Георги Андонов, Валери Домовчийски (Верея)

Червен картон: Антон Костадинов (Пирин); Селим Бен Джемиа (Верея)

Главен съдия: Волен Чинков