Бурса протегна ръце към трета Купа Пловдив

Туркините останаха единствения все още непобеден тим в турнира

Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) направи сериозна заявка за третата в своята история Купа Пловдив. Туркините останаха единствения все още непобеден тим в турнира след успеха си с 3:2 (24:26, 25:20, 25:17, 19:25, 15:12) срещу гръцкия Олимпиакос (Пирея) в едно своеобразно повторение на тазгодишния еврофинал за Купата на претендентите. КСМ Букурещ (Букурещ) разгроми съгражданките си от Динамо (Букурещ) с 3:0 (25:18, 25:11, 25:12) в първия мач от предпоследния четвърти ден на международната надпревара и запази шансове за спечелването на трофея. Настоящият носител Динамо си тръгва от Града под тепетата на последното пето място без нито една победа в четирите си срещи.

Домакините от Марица (Пловдив) днес почиваха, а утре излизат в мача на закриването срещу Олимпиакос. Преди това Бурса и КСМ ще дадат всичко от себе си за спечелването на купата.

КСМ Букурещ - Динамо 3:0 (25:18, 25:11, 25:12)

Не се получи дерби между двата букурещки тима. КСМ Букурещ наложи пълно надмощие над съгражданките си от Динамо и не им позволи да бъдат равностойни в този мач. В първата част резултатната игра в атака и на сервис помогна на Динамо да постигне най-добър резултат – 18:25, но прекалено многото грешки им попречиха да спечелят частта. В следващите два гейма волейболистките на турския треньор Ферхат Акбаш бяха безпощадни по всички показатели и ги взеха с разгромни резултати – 25:11 и 25:12.

Топреализатор на срещата стана румънската националка Йоана Бачу с 15 точки за КСМ. Най-резултатна за Динамо бе Аделина Унгуряну с 19.

Олимпиакос - Бурса ББ 2:3 (26:24, 20:25, 17:25, 25:19, 12:15)

В много оспорвания първи гейм Олимпиакос се доближи до финалната права с 23:21, но отборът на Бурса първи стигна до геймбол при 24:23. Червено-белите на свой ред отговориха с три поредни за 26:24. С много силна игра на своята блокада, туркините поеха контрола върху следващия гейм и го спечелиха с 25:20. Те бяха още по-убедителни в третата част и не без помощта на четирите отбелязани аса поведоха в мача след 25:17. Последва превес на гъркините, с който те излязоха далеч напред в четвъртия гейм. Постепенно Бурса намали изоставането си на само две точки, но в края на гейма отново Олимпиакос държеше инициативата и затвори гейма при 25:19. Страстите се поразгорещиха в тайбрека, но съдията Чавдар Марев овладя ситуацията. В лютата битка за всяка точка до края победител излезе Бурса с 15:12.

Германката Заскиа Хипе наниза страхотните 26 точки за Олимпиакос. Американката Стефани Ниймър добави 21. Най-резултатни за победителките бяха Фатма Йълдъръм с 19 точки и българската националка Емилия Димитрова с 18.