23 медала за каратеките от Купа „България“

От добричкия КК „Самурай“

Общо 23 медала – 8 златни, 7 сребърни и 8 бронзови завоюваха състезателите на  КК „Самурай“ на турнира Купа „България“, който се проведе в Габрово с участието на над 300 каратеки от 30 клуба.
4 златни отличия спечелиха децата до 14-годишна възраст- Давид Николов – ката при 9-годишните, Тулчан Мехмед –ката 11-годишни, Денислава Петкова – кумите, 10-годишни +40 кг. Симеон Младенов – кумите, 12-годишни, до 37 кг.
Сребърни медалисти са ката –отборно момичета 12-13 г., ката – отборно момчета 12-13 г., ката –отборно момчета 8-9 г., Валерия Панайотова – ката, 9г., Мартина Димитрова-кумите, 13 г. до 54 кг., Васил Василев – ката, 11 г.
Бронзови медалисти станаха Златомир Радев – кумите, 14 г. до 40 кг., Денислава Петкова – ката, 9 г., Василена Кулева – кумите, 13 г. до 44 кг., Йоана Кулева – кумите, 13 г. до 49 кг., и ката, Алекс Алексиев – ката, 13 г., Иван Кръстев – кумите,  12 г. до 40 кг.
При по-големите Радослав Христов спечели  първо място- ката до 18 години, Пеньо Пенев - първо място- ката мъже, Таня Дичева - първо място- кумите, 16-18 години до 53 кг., Ката отборно мъже също са първи,  Ивайло Георгиев - трето място- кумите, 14 годишни +70 кг., Стоян Паскалев - второ място кумите мъже до 67 кг, Ралица Иванова - второ място -кумите жени до 50 кг.
Сенсей Димитър Христов бе отличен с диплом  за четвърти лицензиран  черен дан по карате.

Източник: МГ Добруджа