„Берое“ победи „Витоша“ в Бистрица – 0:1

В мач от XIII кръг на Първа професионална лига

„Берое“ победи с 1:0 новака „Витоша“ като гост в Бистрица в мач от XIII кръг на Първа професионална лига. „Старозагорци“ излезоха напред в резултата в 14-та минута чрез Педро, като в хода на двубоя се откриха още чисти голови възможности пред „беройци“, които обаче останаха нереализирани.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бившия кмет на Стара Загора в периода от 1999 до 2007 г. д-р Евгений Желев.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

“Берое” влезе в двубоя като осми във временното подреждане, а домакините от “Витоша” заемаха последна позиция в класирането.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът Александър Томаш извърши цели четири промени сред своите избрани 11 в сравнение с преходния двубой срещу “Локомотив” (Пловдив), след като днес предпочете Камен Хаджиев, Марко Адамович, Кохей Като и Драгош Фиртулеску да започнат вместо Павел Виданов, Борислав Цонев, Карлос Охене и Антон Карачанаков.

„БЕРОЕ“ ЗАПОЧНА ДОБРЕ И ПОВЕДЕ В 14-ТА МИНУТА

В 5-та минута Мутафчийски от домакините се опита да прехвърли Перниш от центъра на терена, но топката излезе в аут.

Три минути след това „Берое“ организира много добра атака, при която Педро и Леони размениха двойно подаване, а последният центрира в пеналта. Там Фиртулеску засече с глава, но топката излезе в аут.

„Берое“ излезе напред в резултата в 14-та минута, когато Фиртулеску намери със страхотен пас Педро, който финтира двама бранители и прати топката в мрежата с плътен удар в близкия ъгъл – 0:1. Това бе шесто попадение на Педро за сезона.

В 26-та минута Педро получи топката от своята половина и направи страхотен спринт с топката чак до пеналта на домакините. Там обаче си поведе лошо в последния момент и не успя да стреля.

ОЩЕ ПОЛОЖЕНИЯ ЗА СТАРОЗАГОРЦИ

Четири минути след това се стигна до нова добра атака за „Берое“, при която Фиртулеску намери Желев, а той изведе Адамович в пеналта. Сърбинът центрира остро, но Педро не успя да достигне топката, а в последствие Леони центрира, но защитник на „Витоша“ изби.

В ответната атака Китан Василев засече с глава центрирана от Кочилов топка, но не затрудни Перниш.

В 35-та минута „Берое“ пробва заучено положение след фаул, при което Желев центрира в пеналта, а там Хаджиев засече с глава и топката срещна гредата. Съдията обаче маркира спорна засада.

Четири минути след това Камбуров и Педро организираха добра атака, но след пас на португалеца в пеналта Камбуров бе блокиран и не успя да стреля.

В следващата атака Панталеев изведе Амзин на стрелкова позиция, който шутира, но Перниш изби в корнер. Той обаче не доведе до опасност.

БЕРОЕ“ НАПАДА И СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 52-та минута Като намери Леони на границата на пеналта. Бразилецът стреля силно, но Василев улови.

Четири минути след това Охене намери Фиртулеску в пеналта със страхотен пас. Румънецът финтира бранител и стреля силно от малък ъгъл, но топката рикошира и излезе в корнер. След изпълнението Охене изведе Педро зад отбраната, но Василев пресече подаването на португалеца и улови.

СЪПРОТИВА ОТ СТРАНА НА ДОМАКИНИТЕ

В следващата атака Христов получи топката на границата на накзателното поле и стреля, но Хаджиев блокира и топката излезе в корнер.

В 68-ата минута индивидуален пробив на Гьонев завърши с изстрел, отразен от Душан Перниш.

Седем минути по-късно Кристиян Кочилов стреля от средна дистанция, но не успя да затрудни стража Перниш, който улови.

В 82-ата минута Стефан Христов засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но тя попадна директно в обсега на Душан Перниш.

В продължението на срещата Петко Цанков центрира към Ангел Стоянов, който засече с глава, но отново словашкият вратар на „Берое“ се справи безупречно в ситуацията и улови.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

“Берое” отново гостува, но този път в Разград на 26 октомври, четвъртък, когато гостува на „Лудогорец“ в 1/8-финален мач за Купата на България.