Добруджа удари Марек в Дупница

В следващия кръг на 27 януари (събота) Добруджа 07 приема Арда в зала "Добротица"

Добруджа 07 (Добрич) записа победа №7, след като се наложи с3:0 (25:20, 25:20, 25:12) над Марек Юнион - Ивкони в мач от 15-ия кръг от Суперлигата. Това пък беше седма загуба за домакините от Дупница.

Преди изиграването на останалите срещи от кръга, Добруджа заема седма позиция във временното класиране с актив от 7 победи, 8 загуби и 20 точки. Марек Юнион - Ивкони пък се нарежда на осмо място в таблицата със 7 победи, 7 загуби, 18 точки и мач по-малко.

Срещата започна с предимство за гостите от Добрич, които не изпуснаха преднината си до края на гейма. Във втората част двата отбора се гонеха в резултата, но добрите изяви на волейболистите на Добруджа им осигуриха комфортна преднина от два гейма в тяхна полза. В последната част поведоха с 10-1, а след това срещата просто се доигра.

В следващия кръг на 27 януари (събота) Добруджа 07 приема Арда (Кърджали) в Добрич, а  Марек Юнион - Ивкони (Дупница) гостува на Хебър в Пазарджик.

Източник: bgvolleyball.com