„Берое“ обърна „Етър“ за победа с 2:1

На 28 февруари старозагорци гостуват на „Левски“

„Берое“ победи „Етър“ с 2:1 в мач от XXII кръг на ППЛ. „Берое“ отново изигра силен мач и успя да обърне своя противник във втора поредна среща от първенството. Гостите излязоха напред в резултата в 11-та минута чрез Георги Сърмов. Иван Бандаловски изравни в 28-та минута след удар с глава. Педро Еуженио даде аванс за своя тим в добавеното време на първата част, който се оказа решаващ.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като четвърти във временното подреждане, а гостите от „Етър“ заемаха 12 позиция в класирането.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът Александър Томаш извърши една промяна сред своите избрани 11 в сравнение с последния шампионатен двубой срещу “Черно море”, след като днес предпочете Рубен Бригидо, вместо наказания Камен Хаджиев. Това доведе и до размествания в постовете на останалите титуляри.

„ЕТЪР“ ПОВЕЖДА

В 3-та минута атрович стреля от около 25 м, но Перниш със страхотна намеса изби топката в корнер, който не доведе до опасност

В ответната атака Педро центрира чудесно в пеналта, а там Камбуров свали за Леони. Бразилският защитник стреля от близка дистанция, но Гргич успя да спаси.

Гостите поведоха в 11-та минута на мача, след като Младенов пробва центриране, но Леони успя да изчисти в корнер. Атанасов центрира от ъгловия удар, топката бе продължена от Василев и попадна в Сърмов на втора греда, който успя да прати кълбото в мрежата – 0:1.

В 21-та минута след заучено положение при пряк свободен удар за Берое Леони центрира в пеналта и топката попадна в Желев. Той шутира, но не намери рамките на вратата.

Три минути след това при чудесно извеждащо подаване на Цонев към Камбуров зад гърба на отбраната страничния рефер вдигна спорно флага за засада.

В 27-та мнута Перниш изпусна топката и Сърмов овладя в пеналта, но стражът поправи своята грешка и спаси удара.

„БЕРОЕ“ ИЗРАВНЯВА

В 28-та минута Антон Карачанаков центрира перфектно от пряк свободен удар и Иван Бандаловски успя да засече топката с глава, пращайки я в мрежата за 1:1. Това бе първо попадение на Бандаловски с екипа на „Берое“.

Пет минути след това Райнов открадна топката, навлезе в пеналта и намери Камбуров, който веднага стреля. Защитник успя да блокира, а Охене пробва добавка, но прати топката над вратата.

В 36-та минута Карачанаков центрира от фаул. Топката бе избита и попадна в Педро, който стреля без подготовка. Топката рикошира и излезе в корнер. Иван Бандаловски засече с глава топката след центрирането от корнера, но стражът на „Етър“ се намеси и спаси с усилия.

Веднага след това топката попадна в Райнов след пас на Карачанаков. Капитанът стреля от пеналта, но на сантиметри от гредата.

„БЕРОЕ“ ПОВЕЖДА В ДОБАВЕНОТО ВРЕМЕ

В самия край на полувремето дълъг пас намери Камбуров пред пеналта. Нападателят свали за Педро, който успя да прати топката в мрежата с прецизен удар от границата на наказателното поле – 2:1

Четири минути след подновяването на играта Карачанаков центрира добре на втора греда. Там Камбуров засече с глава, а Гргич спаси с усилия. Нападателят пробва втори удар, но бранител изчисти.

Страхотна атака за Берое в 66-та минута, при която Охене и Цонев размениха две двойни подавания. Ганаецът излезе на стрелкова позиция, но не успя да намери вратата с диагонален удар.

В 72-та минута Педро намери Бригидо в пеналта, а той опита триков удар, който обаче не затрудни Гргич.

Пет минути след това „Берое“ организира добра атака, която завърши с опасно центриране на Бригидо. гргич обаче се намеси точно пред Райнов.

В 85-та минута Почански пробва удар от малък ъгъл, но топката мина над вратата.

Три минути след това Бригидо центрира прострелно, но Василев изчисти в корнер точно пред Камбуров.

До края нямаше повече опасности и „Берое“ успя да спечели нови три точки в своя актив след победата с 2:1 над „Етър“.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ гостува на „Левски“ на 28 февруари, сряда, от 17:30 часа в двубой от XXIII кръг на първенството.

СТАТИСТИКАТА

“Берое” (Стара Загора) – „Етър“ (Велико Търново) 2:1
голмайстори: 0:1 Георги Сърмов 11′, 1:1 Иван Бандаловски 28′, 2:1 Педро Еуженио 45′;
“Берое”: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев , 11. Иван Бандаловски, 6. Иван Иванов, 71. Антон Карачанаков (56′ – 18. Рубен Бригидо), 7. Мартин Райнов (к) (83′ – 21. Серджиу Негрут), 8. Карлос Охене, 9. Мартин Камбуров, 20. Матеус Леони, , 10. Борислав Цонев (80′ – 16. Марко Адамович), 77. Педро Еуженио (58′ – ); неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 13. Емин Ахмед,  28. Веселин Пенев, 21. Серджиу Негрут, 5. Павел Виданов; старши треньор: Александър Томаш
“Етър”: 12. Денис Гргич, 6. Георги Пашов, 21. Венцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов (к), 25. Аласан Мане (62′ – 92. Ерик Почански), 8. Румен Руменов (90′ – 22. Никола Колев), 70. Велко Батрович, 11. Даниел Младенов (82′ – 9. Иван Петков), 89. Самб Бадара; 1. Христо Иванов, 73. Иван Иванов, 14. Иван Скерлев, 20. Яни Пехливанов; неизползвани резерви: ; старши треньор: Красимир Балъков
жълти картони:  [“Берое”];  Самб Бадара (17′ – груб фаул), Венцислав Василев (35′ – груб фаул)  [“Етър”]
главен арбитър: Станислав Тодоров (Шумен)
асистент-арбитри: Мартин Димитров (Шумен), Димо Вълчев (Варна)
допълнителни асистент-арбитри: Радослав Гидженов (Пловдив) и Мустафа Шефкет (Кърджали)
четвърти арбитър: Даниел Ников  (Габрово)
делегат на БФС: Костадин Костадинов (Пловдив)
съдийски наблюдател: Йордан Гулев (Пловдив)