Отличен „Берое“ би „Левски“ в София

С 1:2

„Берое“  победи „Левски“ с 1:2 като гост в мач от XXVII кръг на ППЛ. Момчетата на Александър Томаш изиграха силен мач и спечелиха заслужено. „Зелените“ излязоха напред в резултата чрез Педро Еуженио в 3-та минута. Перниш спаси бита от Прохазка дузпа в 44-та минута. Камен Хаджиев удвои в 48-та минута на мача, след като засече топката с глава. Сергиу Буш върна един гол в 76-та минута.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като четвърти във временното подреждане, а домакините от „Левски“ заемаха 3 позиция в класирането.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът Александър Томаш извърши три промени сред своите избрани 11 в сравнение с последния шампионатен двубой срещу “Витоша”, след като днес заложи отново на Педро Еуженио, който бе наказан предния двубой, Матеус Леони и Душан Перниш, вместо Георги Аргилашки, Веселин Пенев и Марко Адамович.

РАНЕН ГОЛ И НАДМОЩИЕ ЗА „БЕРОЕ“

„Берое“ влезе страхотна в мача и създаде куп положения в началните минути.

Буш пробва удар във втората минута от около 25 м, но топката излезе далеч в аут.

В 3-та минута „зелените“ излязоха напред в резултата с феноменален гол на Педро Еуженио. Португалецът овладя дълъг пас на Леони в пеналта и прехвърли Митрев със страхотен удар от малък ъгъл – 0:1.

Три минути след това Гомес стреля от пряк свободен удар, но топката мина на метри от гредата след рикошет -корнер. След изпълнението кълбото достигна до Тиам, който стреля от дъгата, но извън очертанията на вратата.

В 11-та минута Педро стреля от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда. Охене достигна до нея и центрира, но топката бе пресечена и излезе в корнер.

Три минути по-късно „Берое“ отне топката в центъра и организира добра атака. Бригидо успя да получи на фланга и центрира остро в пеналта, където Цонев засече с крак, но не намери вратата.

В 17-та минута се стигна до нова опасност пред вратата на домакините. Желев центрира остро в пеналта, където бранител отклони кълбото в последния момент и попречи на връхлитащия Камбуров.

СИТУАЦИИ И ДУЗПА ПРЕД ПЕРНИШ

Веднага след това Паулиньо стреля от границата на пеналта, но Перниш улови.

„Левски“ стигна до две опасности в 26-та минута. Първо Прохазка центрира опасно от фаул, а играч на „Берое“ игра последен с кълбото – корнер . В следващата ситуация топката достигна до Фигейредо, който шутира, но след нов рикошет се стигна отново ъглов удар за домакините.

В следващите минути домакините стигнаха до няколко корнера, но те не донесоха опасност пред Перниш. В 35-та минута Прохазка стреля опасно от границата на пеналта, но след рикошет топката излезе в пореден ъглов удар.

„Берое“ отговори с много добра атака в 39-та минута, когато Желев изведе Камбуров в наказателното поле. Нападателят центрира от аутлинията на втора греда, където Педро игра с глава, но топката срешна гредата от външната страна.

В края на полувремето домакините получиха дузпа, след като Прохазка изведе Костов в пеналта, а нападателят се подхлъзна и падна на тревата. Реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Прохазка, но Перниш отрази майсторски удара на своя сънародник и запази резултата.

ВТОРИ ГОЛ ЗА „БЕРОЕ“ В НАЧАЛОТО НА ВТОРАТА ЧАСТ

В 48-та минута Педро центрира чудесно от фаул, а Камен Хаджиев засече топката с глава и я прати в мрежата на Митрев – 0:2

Осем минути след това Буш получи топката в пеналта и стреля от малък ъгъл, но Перниш улови.

В 61-та минута Нашименто стреля с левия крак от границата на пеналта, но Перниш спаси.

Минута след това Гомес получи топката пред наказателното поле и стреля опасно, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 73-та минута Афонсо центрира в пеналта, където Паулиньо засече с глава, но прати топката на сантиметри от гредата.

„ЛЕВСКИ“ ВРЪЩА ЕДНО ПОПАДЕНИЕ

В 76-та минута домакините намалиха резултата. Станислав Иванов проби по левия фланг и центрира по земя, а Буш засече от съвсем близо и успя да реализира – 1:2

Две минути след това след бърза атака за „Берое“ Педро, Камбуров и Райнов пробваха удари, но те бяха блокирани. В ответната атака Паулиньо стреля, но над гредата.

В 85-та минута Иванов центрира добре, а Паулиньо засече с глава, но послдва нова добра намеса на Перниш.

До края нямаше нови опасности и „Берое“ се доближи на две точки от сините в класирането.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ гостува на „Верея“ в втория кръг на плейофите в първата шестица. Двубоят е насрочен на 6 април в 19:30 ч.