„Берое“ с ценна победа срещу „Верея“

В мач от 33 кръг на ППЛ

„Берое“ се наложи над „Верея“ с 1:0 в мач от 33 кръг на ППЛ. Борислав Цонев отбеляза единственото попадение „Берое“ напред в резултата с попадение в 70-та минута. Домакините бяха много по-активни и спечелиха заслужено срещата.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като четвърти във временното подреждане, а гостите от „Верея“ заемаха 6-а позиция в класирането.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът Александър Томаш извърши две промени в състава, спрямо последния шампионатен двубой срещу „Левски“. Днес треньорът заложи на Мартин Камбуров и Павел Виданов, вместо Карлос Охене и Рубен Бригидо.

НАЧАЛОТО

Гостите стигнаха до първата опасност още във 2-та минута, след като Домовчийски овладя топката в пеналта и върна за Танев, който стреля от границата на пеналта, но топката срещна гредата. Аргилашки след това успя да избие в корнер.

В 9-та минута Цонев стреля от дистанция, но Цинцарски успя да улови.

Четири минути след това Камбуров и Цонев направиха чудесно двойно подаване в пеналта. Последният стреля от малък ъгъл, но Тенев изби в корнер.

В 15-та минута Леони успя да пробие, навлезе в наказателното поле и да центрира опасно, но Сюлеймани изпревари Камбуров и изчисти.

Четири след това Желев центрира в пеналта, където Камбуров засече с глава, но Цинцарски улови.

„Берое“ организира бърза атака в 26-та минута, при която Камбуров намери Педро. Посртугалецът навлезе към пеналта и стреля, но топката рикошира в тялото на бранител и излезе в корнер на сантиметри от гредата.

Три минути след това Цонев овладя центрирана от Леони топка и стреля от въздуха, но Мунин изби в корнер.

Педро Еуженио стреля от ъгъла на пеналта в 35-та минута, но Цинцарски улови без проблем.

До края на полувремето нямаше други опасни ситуации и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево реми.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В 55-та минута Желев намери Камбуров в пеналта, той се опита да намери Цонев на втора греда. Топката мина пред голлинията, а Цонев върна кълбото от аутлинията. Защитник обаче изби в корнер.

Две минути след това Райнов напредна и намери Камбуров в пеналта, той изведе Цонев зад гърба на отбраната, който стреля, но топката мина на сантиметри.

В 64-та минута Бригидо центрира отлично в пеналта. Камбуров не успя да играе добре с глава. Топката тупна пред голлинията и Мунин я изчисти.

В следващите минути „Берое“ натисна своя съперник и на няколко пъти топката бе центрирана опасно в пеналта. Там обаче бранителите на гостите се справиха.

Логичното обаче се случи в 70-та минута. Карлос Охене изведе чудесно Борислав Цонев зад гърба на отбраната и халфът не сбърка сам срещу стража, пращайки топката в мрежата за 1:0.

Шест минути след това Бригидо получи топката по крилото, навлезе в пеналта и стреля, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 82-та минута Камбуров стреля от пряк свободен, но топката срещна стената.

В последната атака Бригидо напредна и стреля от границата на пеналта, но Цинцарски улови.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ гостува на  „Ботев“ в мач от 34 кръг на първенството. Двубоят е насрочен на 11-и май в 20:30 часа.