„Берое“ и „Лудогорец“ не се победиха

С 1:1

„Берое“ и“Лудогорец“ не се победиха в мач от предпоследния XXXV кръг на ППЛ, завършвайки 1:1. Гостите излязоха напред в резултата в 65-та минута чрез Денислав Александров. Камбуров обаче веднага изравни резултата със 203-тото си поапдение в елита.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като четвърти във временното подреждане, а гостите от „Лудогорец“ станаха шампиони на България  предсрочно.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът Александър Томаш извърши две промени, спрямо последната среща с „Ботев“. Вместо наказаните Карлос Охене и Камен Хаджиев като титуляри започнаха Георги Динков и Серджиу Негрут. След шестмесечна пауза заради контузия Драгош Фиртулеску се завърна в групата на тима.

НАЧАЛОТО

В 3-та минута Цонев центрира в пеналта на гостите от фаул, но Терзиев успя да избие. Бандаловски върна топката към Виданов, но бранителят бе в положение на засада.

Две минути след това Камбуров получи топката на фланга, проби и навлезе в наказателното поле. Нападателят се опита да намери Цонев или Бригидо, които бяха на чиста позиция, но Броун успя да пресече.

В 17-та минута Камбуров стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от горната греда.

Три минути след това Панов проби опасно по десния фланг и центрира в пеналта, но там Виданов се намеси и изби в корнер.

В 22-та минута Камбуров намери отлично Райнов в пеналта, но капитанът се опита да върне на Бандаловски. Бранителите на гостите обаче се справиха със ситуацията.

В 27-та минута Янков проби през центъра, навлезе в наказателното поле и стреля опасно. Перниш обаче се намеси и изби. Топката попадна в Швиерчок, който пробва добавка, но Динков успя да пресече удара и изби в корнер.

Пет минути след това Цонев центрира от корнер, а Бандаловски пробва удар, но бе останал пред топката и не успя да стреля точно. Топката рикошира в тялото на бранител и бе изчистена.

В 37-та минута Желев центрира от фланга, а Цонев стреля от въздуха, топката се удари в бранител и излезе в корнер. Бандалоски засече центрираната от ъглов топка с глава, но Броун улови.

В последната минута на първата част Саша стреля от дистанция, но много неточно.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Шест минути след подновяване на играта Лукас Саша напредна и стреля от границата на наказателното поле. Перниш обаче прояви рефлекс и спаси удара.

В 55-та минута Швиерчок също стреля от дъгата, но отново стража на „Берое“ се намеси убедително.

Седем минути след това Терзиев засече центрирана от корнер топка, но ударът му премина над вратата.

В 63-та минута гостите организираха атака по десния фланг. Ковачев напредна и пусна за Швиерчок, той не успя да отправи удар, но топката попадна в Янков, който стреля, но ударът му срещна напречната греда.

„Лудогорец“ поведе в 65-та минута на мача. Горалски намери Александров на границата на наказателното поле и крилото прати топката в мрежата с прецизен удар – 0:1.

Две минути след това Негрут намери Камбуров в наказателното поле и нападателят не сбърка, пращайки топката в мрежата за 1:1 и 203-то попадение в елита.

В 71-та минута Швиерчок получи дълъг пас, навлезе в пеналта и стреля по диагонала, но Перниш спаси.

Две минути след това Швиерчок получи топката в наказателното поле и отново шутира, но Перниш бе с поредно отлично спасяване.

В последната минута Ахмед центрира от десния фланг, а Негрут не успя да нанесе добър удар и топката излезе в аут.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ гостува на ЦСКА-София в последен мач от първенството. Двубоят е насрочен на 20-ти май в 20:00 часа.