„Берое“ загуби от ЦСКА-София в последен мач за сезона

С минималното от 1:0

„Берое“ загуби минимално от  ЦСКА-София с 1:0 в последен кръг от сезон 2017/18 г. Кирил Десподов откри резултата в 65-та минута след точно изпълнена дузпа. Това попадение се оказа единствено за крайния изход на срещата. „Берое“ обаче изигра добър двубой и атакуваше по-често от своя противник, особено през първата част.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като четвърти в подреждането, а домакините заемаха второ място.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 3-та минута Бригидо проби през центъра на защитата и навлезе в пеналта, топката обаче бе избита. Цонев овладя и центрира за Камбуров, но стража на домакините изпревари нападателя.

В 11-та минута Адамович намери Цонев на ъгъла на наказателното поле, а той шутира по диагонала, но не намери рамките на вратата.

Две минути след това след добра атака за „Берое“ Цонев стреля силно от дъгата, но топката рикошира в тялото на Бодуров.

В 20-та минута Цонев отне топката в средата на терена и размени двойно подаване с Камбуров, който го изведе зад гърба на отбраната. Цонев навлезе в пеналта и стреля, но ударът му премина на сантиметри от гредата.

Седем след това Цонев центрира от корнер, а Динков засече с глава, но неточно.

В 30-та минута Охене намери Бригидо на фланга с дълъг пас, а португалецът центрира в пеналта. Там Цонев засече от въздуха, но топката мина над вратата.

Само минута след това „Берое“ организира още една много добра атака, при която Бригидо предостави за Леони в наказателното поле. Бранителят стреля в движение, но топката мина на сантиметри от гредата в аут.

В 39-та минута Бригидо получи дълъг пас на фланга, навлезе към наказателното поле и стреля от границата, но Черниаускас улови.

Две минути по-късно Малинов стреля от дистанция, но топката премина много над вратата.

В 42-та минута Цонев намери Камбуров в пеналта, той продължи за Бригидо, който стреля с десния крак, но топката не намери очертанията на вратата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Веднага след началото на второто полувреме Цонев получи топката в пеналта и стреля, но ударът му срещна гредата.

В 58-та минута Малинов получи извеждащ пас в пеналта и стреля от малък ъгъл, но Леони успя да блокира удара и изби в корнер.

Минута след това Рафаел свали за Лое, а той намери Малинов, който отправи удар от наказателното поле, но над вратата.

В 63-та минута Камбуров намери Бригидо, който стреля от близка дистанция, но вратарят на домакините успя да избие.

Четири минути по-късно Десподов бе изведен зад гърба на отбраната и падна в пеналта след съприкосновение с Райнов. Съдията отсъди дузпа в полза на домакините. Десподов застана зад топката и успя да се разпише – 1:0.

В 73-та минута Адамович центрира в пеналта, където Камбуров засече с глава, но Черниаускас успя да избие с усилия. Топката поапдна в Бригидо, който стреля от малък ъгъл, но неточно.

В ответната атака Десподов центрира за Рафаел, който също игра с глава, но Перниш улови.

В 85-та минута Бригидо изведе Нагрут в пеналта, но в последния момент Бодуров успя да се намеси и изби в корнер.

В добавеното време Мартин Райнов получи втори жълт и съответно червен картон.

Това бе последен мач на „Берое“ за сезона. Отборът зае четвърто място в крайното класиране с актив от 59 т.