България завърши с 8 медала европейското по бокс в Албена

Нашите взеха 1 златен, 2 сребърни и 5 бронзови отличия

Българските състезатели спечелиха общо 8 медала от завършилото вчера европейско първенство по бокс за момичета и момчета (14-15 г.) в курорта Албена, съобщава bgboxing.org.

Нашите взеха 1 златен, 2 сребърни и 5 бронзови отличия. С титлата при дебюта на момичетата в континентално първенство се окичи Касимира Войкова в кат. до 67 кг.

Сребърни медалисти са Светослав Косев (46) и Серги Владояну (52). Във финалните срещи Косев отстъпи пред руснака Алексей Стародубцев с 1:3 съдийски гласа – 28:28, 27:30, 27:30, 29:28, 27:30. Владояну също загуби от представителя на силната руска школа Сергей Колденков с 0:5 (27:30, 26:29, 27:30, 26:30, 26:30).

С бронзовите отличия се окичиха Сербез Асенов (38,5), Калоян Николаев (44,5), Искрен Михайлов (56), Благовест Маи (59) и Кирил Борисов (90).

Треньори на българския тим са Борислав Георгиев (момчета), Ангел Тодоров и Светлана Каменова (момичета).