fcvereya.bg

starazagorautre.bg

"Верея" и "Септември" завършиха 0:0

Етър - Верея 1:0

Етър победи с 1:0 Верея на стадион "Ивайло" в първи двубой от втория кръг на Първа професионална лига. Домакините почетоха паметта на легендарния Трифон Иванов в 3-ата минута на двубоя.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, а домакините имаха по голямо владеене на топката, но не създадоха сериозни опасности пред вратата на Георги Георгиев.

В 6-ата минута се стигна до разбъркване в полето на Верея, но Скерлев не успя да отбележи. В 30 - та минута пред старозагирци се откри отлична възможност да открият резултата.

Капитанът на Верея Здравко Илиев проби по дясното крило и след като елемимита Батроеич и Руменов от домакините центрира към Антон Огнянов, който оторавинооасен удар с глава, топката профуча край страничната греда.

Второто полувреме започна с предпазлива игра от двата отбора. А пред Верея се откри още една възможност. В 50 - та минута Майкъл Тевия получи топката в наказателното поле от Коуроупис и стреля опасно от близка дистанция, но вратарят на Етър улови топката.

Последва сериозен пропуск на домакините , след като Желко Батрович стреля над вратата на Верея.

Резервата за Етър Ерик Почански донесе победата в 88-ата минута, след като засече с глава центриране отдясно. Е добавеното време на мача Верея изпълни два корнера , но не успя да изравни.
На 3 август (петък), от 20:45 ч. Верея приема Берое в първото за сезона издание на старозагорското дерби на стадион "Трейс Арена".

Голмайстор: Ерик Почански 88 мин.

Етър: Христо Иванов, Венцислав Василев, Иван Скерлев, Крум Стоянов , Георги Сърмов, Румен Руменов, Димо Атанасов, Иван Вълчанов (71 мин. - Яни Пехливанов), Велко Батрович (80 мин. - Флорент Боджадж), Иван Стоянов (71 мин. - Ерик Почански), Жилсон Варела

Старши треньор: Красимир Балъков

Верея: Георги Георгиев, Здравко Илиев, Иво Иванов, Емил Йоргенсен, Емин Ахмед, Ангел Максимов, Майкъл Тевия, Теофилос Коуроупис (80 мин. - Елиаш), Милен Танев (91 мин. - Георги Йорданов), Ндомбу Александър, Антон Огнянов ( Стефан Аличков)

Старши треньор: Иван Колев