Силен мач за „Берое“ и победа над „Верея“

В мач от III кръг на Първа професионална лига

„Берое“ победи „Верея“ с 2:0 в мач от III кръг на ППЛ. „Зелените“ бяха пълни господари на терена, създадоха куп положения и спечелиха напълно заслужено. Райнов откри резултата в 20-та минута, след като се разписа във втори пореден двубой. Камбуров отбеляза в 65-та минута за своето 205-то попадение в елита на българкия футбол – 0:2.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът на „Берое“ Александър Томаш извърши една промяна в състава, спрямо последния двубой с „Лудогорец“ в миналия кръг. Днес той заложи на Вандерсон вместо Александър Цветков.

НАТИСК НА „БЕРОЕ“ В НАЧАЛОТО

Още в първата минута Райнов намери Камбуров пред наказателното поле, а той продължи за Вандерсон, който шутира от границите на пеналта, но над вратата.

В 7-та минута Минчев центрира в пеналта от фаул, където Райнов докосна топката с глава, но Георгиев се намеси и спаси.

Три минути след това при мълниеносна атака за „Берое“  Минчев изведе Вандерсон, но той бе съборен точно на границата на пеналта. Минчев стреля, но топката мина на половин метър над вратата.

В 17-та минута Цонев стреля от ъгъла на наказателното поле, но Георгиев изби.

РАЙНОВ ОТКРИВА РЕЗУЛТАТА

Логичното се случи в 20-та минута, когато Вандерсон отне топката на фланга, засуети се, но Цонев успя да овладее и центрира в пеналта, където Райнов засече с глава и откри резултата – 0:1.

Само три минути след това Цонев отново центрира в пеналта, а Райнов пак засече с глава. Този път обаче топката срещна гредата и попадна в Камбуров, който от малък ъгъл не успя да намери целта.

В 33-та Минчев центрира в пеналта. Там Камбуров продължи с глава за Мешка, който овладя и стреля, но Георгиев изби в корнер.

Шест минути след това Огнянов стреля от пряк свободен удар, но топката мина на метър над вратата.

В 41-та минута Цонев центрира от корнер, а Алкан засече с глава. Топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Минута след подновяването на играта Огнянов стреля от пряк свободен удар, но Перниш изби.

ОЩЕ ПОЛОЖЕНИЯ ЗА „БЕРОЕ“

В 48-та минута Мешка овладя топката и навлезе в пеналта, където се опита да намери Цонев. Той продължи за Вандерсон, който центрира, а Илиев спря топката с ръка. Реферът не отсъди дузпа.

Три минути след това Камбуров овладя в пеналта и стреля, но топката бе блокирана. Все пак Василев успя да центрира, но защитата се справи.

В 57-та минута Цонев и Камбуров размениха подавания, а последния стреля от дъгата, но топката не намери целта.

Две минути след това „Берое“ имаше нова добра възможост. Цонев намери Камбуров, а той продължи за Вандерсон. Бразилецът стреля, но Георгиев успя да избие.

КАМБУРОВ С ГОЛ 205 УДВОЯВА ЗА „БЕРОЕ“

В 65-та минута Мартин Камбуров прати топката в мрежата след безпощадно изпълнение на пряк свободен удар – 0:2. Това бе попадение номер 205 за нападателя в елита на българския футбол.

Три минути след това Бриджидо стреля от дистанция, но Георгиев спаси.

В 75-та минута Цонев опита удар от дистанция, но бе неточен.

Пет минути след това „Берое“ организира  бърза атака, при която Бриджидо намери Камбуров на фланга. Голмайсторът центрира за Цонев, а Георгиев със сетни усилия успя да спаси.

В 83-та минута Цонев намери Василев, а той стреля изключително силно и точно от границата на пеналта, но Георгиев изби в корнер.

До края на мача нямаше други сериозни положения пред двете врати и така „Берое“ записа първа победа за сезона.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

В следващия кръг „Берое“ приема „Ботев“ (Пловдив). Срещата от IV кръг на първенството е насрочена за 11 август от 18:45 ч.