"Локомотив" разгроми "Верея" с 3:0

Головете реализираха Абделхаким Буна, Парвиз Умарбаев и Симеон Райков

Локомотив (Пловдив) постигна разгромна победа като домакин над Верея (Стара Загора). "Черно-белите" разбиха своя съперник с 3:0 на Лаута. Головете за успеха реализираха Абделхаким Буна, Парвиз Умарбаев и Симеон Райков.
Тон за убедителната победа даде Абделхаким Буна в 16-та минута. Бърза контраатака на Локомотив завърши с прецизен удар на белгиеца, който изведе Локомотив напред за 1:0. В 32-та минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Иво Иванов бе изгонен с директен червен картон, след като повали откъсващия се Вилим Посинкович. Последва пряк свободен удар, изпълнен по най-добрия начин от Парвиз Умарбаев. Той прати топката в левия ъгъл на вратата на Верея и удвои преднината на Локомотив.
В 75-та минута "черно-белите" стигнаха до дузпа. Анте Аралица бе спънат в наказателното поле, а съдията Драгомир Драганов отсъди 11-метров наказателен удар. Симеон Райков застана зад бялата точка. копна технично топката и я прати за трети път във вратата на Верея. Десет минути по-късно Абделхаким Буна се озова на добра позиция и стреля, но диагоналният му шут мина встрани от целта.
В 5-тия кръг Локомотив гостува на Ботев (Пловдив). Срещата е насрочена за събота (18.08) от 18:30 на базата в Коматево.
Съставът на Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Димитър Везалов, Милош Петрович, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (60' Елитон Жуниор), Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (60' Симеон Райков), Вилим Посинкович (71' Димитър Илиев), Анте Аралица