„Берое“ и „Черно море“ се бориха, но не се победиха във Варна

В двубой от V кръг на Първа професионална лига

„Берое“ и „Черно море“ не се победиха, завършвайки при безголово равенство, в двубой от V кръг на Първа професионална лига, състоял се днес във Варна. Двата отбора изиграха интересен и оспорван мач, в който често разменяха ролите си на диктуващ събитията на терена. Възпитаниците на Александър Томаш започнаха по-активно в срещата, организирайки множество от възможности за гол, но такъв не падна през всичките 90 минути и двата състава си поделиха по точка.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като трети във временното подреждането, докато домакините от Варна заемаха осма позиция в класирането.

СЪСТАВЪТ

Наставникът Александър Томаш направи две промени в своята стартова единадесеторка, залагайки на Вандерсон и Матеус Леони за сметка на Александър Василев и Александър Цветков.

ПО-ЗАСТРАШИТЕЛЕН „БЕРОЕ“ ОЩЕ В НАЧАЛОТО

В 4-ата минута Вандерсон центрира в наказателното поле на домакините, където в борба за топката бе Мартин Камбуров, но той бе изпреварен от Илиас Хасани, който изчисти с глава.

Четири минути по-късно Иван Минчев изпълни пряк свободен удар, заложен на 23 метра диагонално от целта, но Благой Макенджиев изби прецизно насочената под напречната греда топка. След последвалото изпълнение на ъглов удар домакините се разминаха с опасност пред своята врата.

Секунди след това „беройци“ отново застрашиха вратата на Благой Макенджиев, след като Иван Минчев центрира в пеналта, където Камен Хаджиев свали топката с глава към Ерол Алкан, а последният стреля, но ударът му бе париран. Все пак кълбото попадна в Иван Бандаловски, но неговият удар бе неточен.

В 16-ата минута Иван Минчев предостави извеждащ пас за Мартин Камбуров, но таранът не успя да достигне топката и тя попадна директно в обятията на Благой Макенджиев.

Седем минути по-късно Мартин Райнов намери вдясно от себе си Вандерсон, който изведе отлично Борислав Цонев, чието центриране обаче бе уловено от Благой Макенджиев.

„МОРЯЦИТЕ“ ОКАЗВАТ СЪПРОТИВА

Домакините от „Черно море“ оказаха по-сериозен натиск през втората част на първото полувреме, застрашавайки вратата на Душан Перниш с няколкократни центрирания в наказателното поле. Най-сериозната ситуация се състоя в 28-ата минута, когато изчистена от отбраната топка попадна в Георги Илиев, който стреля плътно от 20 метра по диагонала, но словашкият страж на „Берое“ успя да улови.

В 31-ата минута центриране на Борислав Цонев бе избито от защитата на домакините, а топката попадна в Иван Минчев, но последвалият удар от негова страна бе неточен.

В ответната атака Пламен Димов засече центриране на Аристоте Ндонгала, но топката премина на метър над напречната греда.

Секунди по-късно Юго Кононго бе изведен на стрелкова позиция, но последвалият удар бе блокиран в ъглов удар.

В 39-ата минута Илиас Хасани стреля от средна дистанция, но Душан Перниш улови насочената в долния десен ъгъл топка.

Мартин Минчев бе изведен по десния фланг минута по-късно и центрира опасно в малкото наказателно поле на „Берое“, но там Душан Перниш бе отлично планиран и улови.

ДВУОСТЪР ДВУБОЙ СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 47-ата минута Мешка намери Иван Минчев, който предостави добър пас в коридор към Мартин Камбуров, който след съприкосновение с противников състезател бе повален на земята, но не последва сигнал от страна на главния арбитър.

Осем минути по-късно отново Мартин Камбуров бе намерен с подаване от дълбочина, но този път нападателят не успя да овладее и топката попадна директно в стража Макенджиев.

В 58-ата минута Георги Илиев стреля от пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле, но изпрати топката над напречната греда.

ПОВЕЧЕ БОРБА И ПО-МАЛКО ОПАСНОСТИ ПРЕД ДВЕТЕ ВРАТИ

В 78-ата минута Георги Илиев центрира в наказателното поле на „Берое“, но Душан Перниш бе над всички и улови.

Минута по-късно Аристоте Ндонгала стреля опасно от границата на пеналта, но Душан Перниш отби. Топката все пак попадна в Радослав Василев, но и неговият удар бе уловен сигурно от словашкия страж на гостите.

В 84-ата минута Рубен Бриджидо стреля от 30 метра фронтално на целта, но Благой Макенжиев улови.

Четири минути по-късно Борислав Цонев центрира в наказателното поле, но Макенджиев улови.

В продължението на двубоя Мехди Фенуш нанесе удар от границата на наказателното поле, но той премина високо над целта.

СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ

„Берое“ остава на третата позиция в класирането с актив от 9 точки.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ приема „Ботев“ (Враца) в двубой от VI кръг на Първа професионална лига, като срещата е насрочена за 27-и август, понеделник, от 20:30 часа.