„Берое“ трети след 4:0 над „Ботев“ (Враца)

В двубой от VI кръг на Първа професионална лига

„Берое“ се наложи с категоричното 4:0 над новака „Ботев“ (Враца) в двубой от VI кръг на Първа професионална лига. Заралии подплатиха своята доминация на терена с две бързи попадения още в рамките на първия четвърт час, като и на двата пъти точен бе Борислав Цонев. След почивката 206-ното попадение на Мартин Камбуров в Първа лига покачи резултата на 4:0, а в средата на втората част току-що влезлият в игра Мешка оформи крайното 4:0.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди изиграването на двубоя „Берое“ заемаше пето място в подреждането, докато гостите от Враца бяха 11-и.

СЪСТАВЪТ

Александър Томаш извърши 4 промени в своя стартов състав в сравнение с предходния двубой срещу „Черно море“. Рубен Бриджидо, Георги Ангелов, Александър Василев и Александър Цветков започнаха на местата на контузените Иван Минчев и Матеус Леони, а другите липсващи бяха Камен Хаджиев и Мешка.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите на тежката катастрофа край Своге и бившия юноша и футболист на „Берое“ Емил Рачев.

ОЩЕ ВТОРАТА МИНУТА ЦОНЕВ СЕ РАЗПИСВА – 1:0

В първата си атака за двубоя беройци получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на ъгъла на наказателното поле, откъдето Борислав Цонев бе безпогрешен и насочи кълбото неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Красимир Костов.

След подновяването на играта от центъра гостите организираха опасност пред вратата на Душан Перниш, след като Емил Стоев центрира към Спас Георгиев, но последвалият удар премина покрай целта.

13-А МИНУТА И ОТНОВО ЦОНЕВ УДВОЯВА

Борислав Цонев изведе Рубен Бриджидо на стрелкова позиция, чийто удар бе париран, но все пак топката попадна в голмайстора, пред когото се откри чиста голова възможност и от точката за дузпа удвои преднината на домакините – 2:0.

Четири минути по-късно Йордан Апостолов стреля от средна дистанция, но Душан Перниш се намеси отлично и изби.

В 19-ата минута Вандерсон проби отдясно и центрира по конец в малкото наказателно поле, където Борислав Цонев бе оставен непокрит и стреля с глава, но топката попадна директно в Красимир Костов.

ДОМИНАЦИЯ В ЗЕЛЕНО ДО КРАЯ НА ПОЛУВРЕМЕТО

В 37-ата минута многоходова атака от страна на „Берое“ завърши с подаване към Вандерсон, който нахлу отляво в наказателното поле и стреля плътно, но стражът на гостите отрази.

Шест минути след това Александър Василев стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В добавеното време на първото полувреме Михаил Милчев засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но не успя да намери рамката.

МЕШКА ВЛИЗА В ИГРА, ЗА ДА ПОКАЧИ НА 4:0

В 69-ата минута Рубен Бриджидо отстъпи мястото си на Мешка, който две минути по-късно получи топката от Алфредо, а последвалият му силен изстрел затрудни Красимир Костов, който не успя да я избие по най-добрия начин и топката се озова в мрежата му за 4-и път в двубоя.

Седем минути по-късно Вандерсон стреля от средна дистанция, но топката срещна тялото на бранител в червено.

В добавеното време на срещата Валери Домовчийски стреля от дъгата на пеналта, но Душан Перниш улови сигурно.

СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ

„Берое“ се изкачва на трето място в подреждането вече с актив от 12 точки, изпреварвайки „Черно море“ и „Лудогорец“.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ гостува на „Левски“ в София в среща от VII кръг на първенството, а двубоят е насрочен за идната събота, 1-и септември, от 21 часа.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ (Стара Загора) – „Ботев“ (Враца) 4:0
голмайстори: 1:0 Борислав Цонев 2′, 2:0 Борислав Цонев 13′, 3:0 Мартин Камбуров 49′, 4:0 Мешка 71′
„Берое“: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 7. Мартин Райнов (74′ – 3. Милен Желев), 9. Мартин Камбуров (63′ – 18. Алфредо), 10. Борислав Цонев, 11. Иван Бандаловски, 19. Александър Василев, 25. Георги Ангелов, 28. Рубен Бриджидо (69′ – 5. Мешка), 77. Вандерсон; неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 14. Валентин Иванов, 26. Камен Хаджиев, 70. Драгош Фирцулеску; старши треньор: Александър Томаш
„Ботев“ (Вр): 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 71. Емил Стоев (60′ – 7. Георги Вълчев), 19. Ивайло Михайлов (к), 88. Йордан Апостолов, 26. Мариян Иванов, 22. Михаил Милчев (46′ – 94. Юлиан Ненов), 10. Петър Атанасов, 17. Спас Георгиев (73′ – 14. Даниел Генов); неизползвани резерви: 34. Николай Кръстев, 9. Иван Колев, 20. Костадин Гаджалов; старши треньор: Сашо Ангелов
жълти картони: Георги Ангелов (9′ – нарушение), Мартин Райнов (44′ – нарушение), Александър Цветков (62′ – нарушение) [„Берое“]; Венцислав Керчев (25′ – симулация), Ивайло Михайлов (69′ – нарушение), Мариян Иванов (84′ – груб фаул) [„Ботев“ (Вр)]
главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив)
асистент-съдии: Драгомир Милев (София), Георги Минев (София)
четвърти съдия: Николай Йорданов (София)
делегат на БФС: Иво Марков (Видин)
съдийски наблюдател: Петър Петров (Велико Търново)