"Ботев" и ЦСКА-София поделиха по точка в мач без голове

Завършиха наравно 0:0 в двубой от 7 кръг на Първа лига

Ботев
Ботев Пловдив и ЦСКА-София завършиха наравно 0:0 в двубой от 7 кръг на Първа лига. Двата отбора изнесоха оспорван двубой на “Футболен комплекс Ботев 1912”, но така и не намериха верния път към противниковата врата и поделиха по една точка.
Първият половин час от мача не предложи нищо интересно пред двете врати.
В 34-ата минута пред Тодор Неделев се откри първият шанс да застраши сериозно Витаутас Черниаускас. Осмицата на Ботев напредна в половината на гостите отляво, финтира защитник в накзателното поле, но стреля слабо в аут.
В 43-ата съдията Волен Чинков ощети “жълто-черните” като подмина очеваден фаул срещу Густаво Афонсо в наказателното поле. Вратарят на ЦСКА-София отрази удар на Неделев, топката попадна в Густаво, който направи двойно подаване с Йордан Минев и бе подсечен от бранител в “червено”, но реферът реши, че фаул няма.
Отборът от София започна по-силно след почивката и на два пъти удари с глава на Николай Бодуров и Мауридис профучаха застрашително покрай гредите зад Даниел Кайзер.
Ботев се съвзе бързо и организира няколко опасни атаки по десния фланг. На два пъти малко не достигна на Стивън Петков да засече опасни подавания във вратата, а Черниаускас спаси шут от малък ъгъл на влезлия на смяна Антонио Вутов.
В 80-ата минута Тодор Неделев също се размина за малко с гола. Плеймейкърът пусна пас на десния фланг към Диого Кампос, бразилецът изчака включването на Неделев и насочи отлично топката към далечната греда, но точно преди да бъде засечена във вратата защитник на гостите успя да играе с нея.

Минута по-късно с великолепна изява в защита се отчете Кристиан Димитров. Снажният 21-годишен бранител настигна откъсналия се сам срещу вратаря Жоржиньо и с прекрасен чист шпагат спаси почти сигурен гол.
Това бе всичко по-интересно в мача, като две минути преди неговия край официален дебют за Ботев записа бразилското попълнение Джонатан Перейра.
БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов - капитан (76’ 16. Васил Шопов), 8. Тодор Неделев, 9. Диого Кампос (88’ 2. Джонатан Перейра), 93. Густаво Афонсо (64’ 39. Антонио Вутов), 20. Стивън Петков