Бронз за Радосвета Симеонова и много отличия за нейните възпитаници

Ашкън Али още при дебюта си на състезание се окичи със златен медал на 500 м.

Радосвета Симеонова спечели трето място на провелия се в Койнаре 26-ти лекоатлетически пробег „Митето”. На дистанция 5 000 м при жените състезателката на „Добруджа 99” пусна пред себе си само Маринела Нинева от Локомотив Дряново и Силвия Георгиева от Евър Варна.  Силни класирания направиха състезателите на Радосвета Симеонова. В най-малката възрастова група – деца под 14 г.-  Ашкън Али още при дебюта си на състезание се окичи със златен медал на 500 м. На същата дистанция Карина Георгиева финишира 4-та. Второ място при ДМВ спечели Анджела Георгиева на 1000 м. При старшата възраст Алтен Атанасова, възпитаничка на спортно училище Г.С.Раковски в гр. Добрич  финишира на 4-то място на 2000 м. Брат й Денис Атанасов имаше същото класиране при юноши старша възраст. На пробега взеха участие повече от 20 клуба от Габрово, Ловеч, Варна, Добрич, София, Шумен, Нови Пазар и др.

Източник: МГ Добруджа